Butelki i kubki termiczne - idealni towarzysze podróży

Butelka wielokrotnego użytku wykonana ze stali nierdzewnej, która pozwala utrzymać temperaturę napojów do 24 h to dobry wybór na wakacyjne wyjazdy. Ekologicznie, modnie i oszczędnie

Naczynia termiczne, termosy to próżniowe naczynia o podwójnych ściankach. Pierwszy raz zostało zaprezentowane w latach 80, XIX wieku przez Jacques-Arsène d'Arsonvala, a 10 lat później (1892r) James Dewar opatentował naczynie, które pierwotnie było używane w laboratoriach do przechowywania skroplonych gazów. 

W kolejnych latach naukowcy i projektanci pracowali nad ulepszeniem termosu, i na początku dwudziestego wieku szklane naczynie z podwójnymi ściankami zostało umieszczone w metalowej obudowie, która chroniła je przed stłuczeniem, dzięki temu naczynia te stały się o wiele bardziej uniwersalne i znalazły zastosowanie również w gospodarstwach domowych. 

Od początku dwudziestego wieku niewiele się zmieniło jeśli chodzi o konstrukcję butelek termicznych, ale na pewno zmienił się ich design. Idealnym przykładem jest marka Wink, która dba o oryginalną formę butelek. 

"Dla nas z kolei najważniejsze jest, aby to z czego pijesz było praktyczne i oddawało Twój styl, abyś mógł z tego czerpać samą przyjemność. W naszej ofercie znajdziesz butelki o unikalnych wzorach i atrakcyjnych kolorach. To solidne wykonanie i niepowtarzalny design, które dają genialną szansę na wyróżnienie się z tłumu!' (materiały prasowe Wink)

Zalety butelki WINKZalety butelki WINK Fot. Wink

Butelki termiczne spełniają potrzeby wielu osób, w tym:

  • sportowców
  • turystów
  • rodziców z dziećmi
  • ale też wszystkich zapracowanych, którzy nie zawsze mają czas, by spokojnie na kanapie wypić poranną kawę.

Posiadanie własnego kubka termicznego jest również kolejnym krokiem ku bardziej ekologicznej przyszłości. W kawiarni nie musimy brać kolejnego papierowego, jednorazowego kubka, ale również możemy przygotować kawę w domu na wynos i oszczędzić pieniądze. 

Butelki i kubki termiczne stały się częścią naszego stylu życia, a na rynku możemy znaleźć coraz lepiej zaprojektowane modele, które będą atrakcyjnym dodatkiem do stylizacji. 

Butelki termiczne nie przeciekają dzięki specjalnemu korkowi z silikonową uszczelką, więc bez wahania możemy wrzucić je do plecaka i nie obawiać się o przeciek. Są one bezpieczne dla zdrowia i nie zawierają szkodliwego BPA, z którym spotykamy się bardzo często na rynku nasyconym plastikowymi gadżetami. Wykonane ze stali nierdzewnej, posłużą nam przez lata. 

Butelki termiczne o pojemności 500 ml są dobrym pomysłem na wycieczki i spacery. Nie będą zbyt ciężkie, a jednocześnie pozwolą napić się czegoś ciepłego w chłodne dni, jak i czegoś chłodnego w upalne lato.

Wybierając butelki ze stali nierdzewnej możemy być pewni, że jest wykonana z bezpiecznego dla nas materiału, który nie wchodzi w reakcję z napojami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.