Wyjazd pod namiot i nie tylko - dodatkowe akcesoria biwakowe

Wakacyjny wyjazd pod namiot to super pomysł na przygodę, do której należy się wcześnie odpowiednio przygotować, by zamiast stresu i nerwów mieć tylko dobre wspomnienia.

Planując wakacyjne wyjazdy pod namiot lub kamperem, zaopatrujemy się we wszystkie podstawowe sprzęty i akcesoria takie jak namiot, śpiwór, maty lub karimaty, kuchenki gazowe. Dzięki kilku podstawowym akcesoriom wakacje pod namiotem mogą być super przygodą, którą zapamiętamy na długo. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam dodatkowe propozycje, które mogą dodatkowo uprzyjemnić nasze wakacyjne wojaże.

Co robić w przypadku braku prądu?

Kiedyś pewnie brak prądu byłby dla nas bardziej znośny, jednak obecnie gdy na prąd mamy większość sprzętów i jesteśmy już do tego tak bardzo przyzwyczajeni, weekend bez prądu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak na rynku możemy znaleźć akcesoria, które pozwolą nam na nocleg w kompletnej głuszy z udogodnieniami współczesnej cywilizacji. 

Mobilne panele fotowoltaiczne - to sposób na energetyczną niezależność w podróży. Zestawy paneli powinny być dobierane i kompatybilne ze stacjami zasilania. Pozwalają one na generowanie odnawialnej energii bez dodatkowych kosztów. Świetnie sprawdzają się w warunkach terenowych, pod namiotem, na plaży ze względu na ich niewielkie rozmiary i ich wysoką efektywność. 

namiot z panelem fotowoltaicznymnamiot z panelem fotowoltaicznym Fot. Shutterstock

Mobilne panele, które mają służyć w podróży posiadają wielowarstwową konstrukcję, która wpływa na efektywność urządzenia i bezpieczeństwo w warunkach polowych. Posiadają one specjalną powłokę z materiału EVA, dzięki której panele są bardziej elastyczne, a przez to bardziej odporne na uszkodzenia.

Decydując się na zakup paneli słonecznych, musimy wziąć pod uwagę jego moc, możliwości składania i bezpieczeństwo, oraz to czy posiada on porty MC4, ponieważ zestawy paneli fotowoltaicznych łączymy z mobilną stacją zasilania, która skumuluje energie i pozwoli nam naładować nasze urządzenia. 

Co w sytuacji gdy zabraknie nam wody?

Podczas wędrówek i biwakowania, znacznie gorszy od braku prądu, jest brak wody. Gdy skończą się nam nasze zapasy, a do najbliższego miejsca noclegowego z bieżącą wodą jeszcze daleko z pomocą mogą nam przyjść filtry do wody, takie jak np słomkowy filtr Lifestraw. 

Personalny filtr słomkowy sprawia że woda staje się zdatna do picia, usuwa pasożyty, mikro-plastik i bakterie. Dzięki niemu będziecie mogli napić się wody bezpośrednio z rzek czy strumieni, co może okazać się niekiedy konieczne. 

Producent zapewnia że filtr ten chroni przed 99,999999% bakteriami (w tym E. coli, Salmonella), 99,999% pasożytami (w tym Giardia i Cryptosporidium), 99,999% mikroplastikami, a sam filtr wystarcza do przefiltrowania 4000L wody. 

Mobilny prysznicMobilny prysznic Fot. ShutterstockDodatkowymi akcesoriami, którymi możecie się zainteresować planując wakacyjne wyjazdy pod namiot są prysznice turystyczne, lampy odstraszające komary czy alarmy rowerowe, które zapewnią bezpieczeństwo waszego sprzętu rekreacyjnego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.