Przydomowa strefa SPA - hot trend 2022!

Odpoczynek w ogrodowym zaciszu czy może relaks w SPA? Dziś nie musisz już wybierać! Dzięki odpowiednim produktom będziesz w stanie sam urządzić swoje ogrodowe SPA i zapewnić sobie wysoki komfort wyjątkowego odpoczynku o każdej porze, nie tylko latem, ale również zimą. Co jest najważniejsze w takim przydomowym SPA? Oczywiście jacuzzi!

Przydomowa strefa SPAPrzydomowa strefa SPA Fot. Merkury Market

Prywatna strefa relaksu - dlaczego warto w nią zainwestować?

Przydomowe SPA to sposób na wyjątkowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Korzystanie z jacuzzi ogrodowego ma zbawienny wpływ nie tylko na dobre samopoczucie i wysoki komfort wypoczynku, ale również służy naszemu zdrowiu. Baseny do ogrodu z hydromasażem są zatem przeznaczone nie do pływania, ale do relaksującej kąpieli - z tego względu są one o wiele mniejsze niż pełnowymiarowe ogrodowe baseny.

Hydroterapia stosowana jest nawet w lecznictwie, dlatego posiadanie wanny z hydromasażem docenią osoby, które borykają się z bólami głowy, apatią, depresją lub bólami mięśni. Woda i kontakt z nią świetnie uspokajają, duże znaczenie dla dobrego samopoczucia będzie miała też otaczająca jacuzzi w ogrodzie roślinność oraz naturalne oświetlenie - wiadomo przecież, że słońce zdecydowanie poprawia humor.

Kontakt z wodą i naturąKontakt z wodą i naturą Fot. Merkury Market

Domowe SPA z jacuzzi na pewno spodoba się każdemu. Kąpiel w dużej wannie z hydromasażem odpręża, relaksuje i uspokaja, chętnie skorzystają z tej opcji nie tylko dorośli, ale również dzieci. To idealny wypoczynek, który odpręża ducha i ciało.

Pamiętajmy, że wannę należy podłączyć do źródła wody i źródła prądu, aranżacje ogrodowe dobrze jest zatem zaplanować w dużej mierze właśnie z myślą o poprowadzeniu instalacji do wanny. Jeśli niedaleko miejsca z jacuzzi znajduje się miejsce z basenem, warto sprytnie połączyć instalacje.

Wypoczynek w basenie - hydroterapia zapewnia wygodę i relaksujeWypoczynek w basenie - hydroterapia zapewnia wygodę i relaksuje Fot. Merkury Market

Jakie inne elementy mogą znaleźć się w przydomowym SPA?

W strefie SPA znaleźć może się nie tylko jacuzzi, ale również inne elementy, które poprawią komfort wypoczynku. Doskonałym pomysłem będzie ustawienie mebli ogrodowych. Wygodne sprzęty zapewnią miejsce do wypoczynku wtedy, gdy kąpiel w jacuzzi już się znudzi. Strefa SPA z leżakami lub krzesłami pozwoli też na opalanie się, meble w ogrodzie przydadzą się również w czasie spotkań ze znajomymi. Warto zainwestować np. w stoliki, stoły oraz ławki i sofy ogrodowe.

Strefa do wypoczynku to nie tylko jacuzzi, ale również sauna. Wykorzystasz ją, podobnie jak jacuzzi, nie tylko latem, ale i zimą. W ogrodzie sprawdzi się przede wszystkim sauna tradycyjna z drewna, saunę na podczerwień lepiej ustawić w domu.

Wśród przydatnych produktów znajdą się również parasole ogrodowe. Popularne w przydomowym SPA stają się również hamaki, które pozwalają na krótkie drzemki. Dzięki odpowiednim elementom zapewnimy sobie przyjemny relaks w ogrodzie na najwyższym poziomie!

Korzystanie z sauny i jacuzzi zimąKorzystanie z sauny i jacuzzi zimą Fot. Merkury Market

Jak zapewnić sobie największą prywatność w przydomowym SPA?

Przydomowe SPA to strefa, która ma zapewniać wysoki komfort wypoczynku, ale również prywatność osobom, które z niej korzystają. Pamiętaj zatem, by wanna z hydromasażem stała w miejscu niewidocznym dla sąsiadów lub przechodniów. Ustawić możesz ją zarówno w ogrodzie, jak i na dużym tarasie, pamiętaj jednak o odpowiednim osłonięciu tej przestrzeni.

Taras i ogród warto wyposażyć w zapory, które ochronią prywatność. Sprawdzą się żywopłoty, trejaże z roślinami pnącymi lub płoty. Na tarasie dobrze będą wyglądać osłony z mat bambusowych.Więcej o: