Letnie przyjęcia w ogrodzie - czas spotkań na świeżym powietrzu

Wakacyjny okres sprzyja organizacji spotkań i przyjęć w ogrodzie. Zapraszając rodzinę lub przyjaciół na grilla zadbajmy o odpowiednie dekoracje i meble, by zapewnić gościom komfort i przyjemny relaks.

Podstawa letnich przyjęć

Letnie spotkania w ogrodzie mogą być wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wokół wygodnego, dużego stołu ogrodowego, ustawić możemy różne krzesła, lub nawet wykorzystać drewniane skrzynki, leżaki i pufy. 

W ogrodzie pięknie mogą również wyglądać niskie meble z palet, oraz poduchy i koce. Jednak warto wcześniej dać znać gościom jakie warunki będą do siedzenia, tak by wygodnie mogli spędzić ten czas, nie poprawiając cały czas ciasnej spódnicy.

Przyjęcie w ogrodziePrzyjęcie w ogrodzie Fot. Shutterstock

Ochrona przed słońcem i deszczem

W upalne dni pamiętajmy, by zadbać również o cień, który zapewnimy ustawiając parasol ogrodowy. Dzięki niemu nasze potrawy wytrzymają dłużej, ale także osłoni nas on przed małym deszczem. 

Gdy mamy zadaszony taras, lub altankę będzie to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które uchroni nie tylko przed prażącymi promieniami słońca, ale również deszczem, gdy ten nas nie miło zaskoczy. 

Atrakcje dla dzieci

Gdy nasza rodzina i znajomi mają dzieci, warto zadbać również o zabawki dla nich, a nawet o osobny stolik dla dzieci, dzięki któremu poczują się komfortowo w swoim własnym towarzystwie. 

Stolik dla dzieci oprócz kolorowych talerzyków i pięknych dekoracji, może zmieścić dodatkowo kredki, zabawki, bańki mydlane. Dzięki czemu dzieci wspólnie będą się bawić i cieszyć wspólnym towarzystwem. 

Wieczorne przyjęcia

Wieczory nawet w lecie mogą być czasami chłodne, w tym wypadku warto przygotować kilka koców i narzut, które nasi goście z pewnością docenią, gdy wieczorem zrobi się chłodniej. 

Po zachodzie słońca warto zatroszczyć się również o odpowiednie oświetlenie. W tym wypadku świetnie sprawdzą się zewnętrzne girlandy, które pomogą nam zadbać o oświetlenie oraz odpowiedni nastrój. 

Przyjęcie w ogrodzie to wspaniała okazja do spotkań towarzyskichPrzyjęcie w ogrodzie to wspaniała okazja do spotkań towarzyskich Fot. Shutterstock

Grillowanie 

Przyrządzenie posiłków na grillu, to dobra opcja, gdy chcemy spędzać czas wspólnie z gośćmi, a nie w kuchni. Przenośny grill umożliwia nam dowolną aranżację terenu na przyjęcie i daje ogrom możliwości przygotowywania dań, również dla wegetarian. 

Na grilla świetnie sprawdzą się warzywa takie jak: cukinia, papryka, bakłażan oraz ziemniaki, ale również pieczarki i boczniaki lub sery takie jak np halloumi. 

W sieci znaleźć można tysiące wspaniałych przepisów na proste i efektowne dania z grilla, którymi zaskoczymy naszych gości. 

Jak pozbyć się nieproszonych gości - komarów? 

Komary to prawdziwa zmora latem, potrafią popsuć każdą imprezę. Gdy chcemy zapewnić sobie spokój warto postawić na dekoracje, które naturalnie odstraszą te owady. Świetnie sprawdzą się kwiaty lawendy, lub lampiony i kominki z olejkami o zapachu np wanilii, który nie jest ulubionym zapachem komarów. 

Proste dekoracje na przyjęcie w ogrodzieProste dekoracje na przyjęcie w ogrodzie Fot. Shutterstock

Udane przyjęcie w ogrodzie to wspaniała okazja do spotkań na świeżym powietrzu, podczas których niezbędny jest dobry humor, a wtedy nawet komary i deszcz nie będą nam straszne!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.