Idealnie chrupiące kanapki? Ten opiekacz z Media Markt robi furorę! Teraz w dobrej cenie

Małgorzata Duży
21.06.2022 11:01
Opiekacze do pieczywa to idealny sposób na szybką przekąskę. Wystarczy odrobina chleba, ser i voila - świeże tosty są na wyciągnięcie ręki. Jak dokonać dobrego zakupu?

Nie wyrzucaj starego chleba, zamiast tego przygotuj z niego tosty! Zaopatrz się w opiekacz do kanapek, dzięki któremu z łatwością przygotujesz pyszną przekąskę. Podpowiadamy, czym powinien cechować się dobry opiekacz. 

Odpowiedni wybór 

OpiekaczOpiekacz fot. Shutterstock


Na rynku istnieje wiele opiekaczy, które różnią się mocą, liczbą funkcji, rodzajem płyt grzewczych, sterowaniem i obudową. Opiekacz, który wybierzemy powinien być przede wszystkim funkcjonalny i prosty w obsłudze.  

Moc jest niezwykle istotna. Im większa moc, tym szybciej możemy korzystać z opiekacza. W ofercie producentów możemy odnaleźć opiekacze o mocy od 700 do 1200 W. Niestety, im większa moc, tym urządzenie będzie również droższe.  

Ceramiczny czy teflonowy? 

OpiekaczOpiekacz fot. Shutterstock


Istotnym elementem opiekacza są powłoki, które są odpowiedzialne za opiekanie tostów. Niezwykle ważne jest, aby materiał był nieprzywierający, czyli adhezyjny. Tym cechuje się teflon, który pokrywa większość opiekaczy. Chodzi o to, aby gotowe tosty nie przywierały do powierzchni.  

Producenci oferują również opiekaczy pokryte ceramiką. Z jednej strony jest nieprzywierająca, zaś z drugiej świetnie przewodzi ciepło. Warto mieć jednak na uwadze, że opiekacze ceramiczne będą odpowiednio droższe.  

Wymienne płytki 

OpiekaczOpiekacz fot. Shutterstock


Dobrą opcją jest również zakup opiekacza z wymiennymi płytkami. Dzięki niemu przygotujemy na przykład gofry lub opiekane mięsa i warzywa. Im większa liczba płytek, tym opiekacz staje się bardziej funkcjonalny. Dodatkowo dużym atutem jest możliwość mycia ich w zmywarce.  

Dzięki wymiennym płytkom oszczędzamy również potrzebną przestrzeń kuchenną. Dzięki takiemu zakupowi zyskujemy wielofunkcyjne urządzenie, które posłuży zarówno za opiekacz, jak i gofrownicę czy grill.  

Warto pomyśleć o zakupie opiekacza do kanapek, ponieważ dzięki niemu z łatwością przygotujemy ulubioną przekąskę.  Dzięki wymiennym płytkom jest to urządzenie, które posiada wiele funkcji. Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy wybierzemy urządzenie ceramiczne czy teflonowe. Ważne, aby wybrany przez nas opiekacz pasował do naszych oczekiwań.  

Więcej o: