Dmuchane materace - łóżko na wyjeździe

Małgorzata Duży
21.06.2022 13:11
Warto zakupić dmuchany materac ze względu na to, że zyskujemy dodatkowe miejsce do spania. To świetna alternatywa łóżka na wyjeździe, np. w namiocie. Oprócz tego to opcja do spania dla tych, którzy przyjadą do nas w odwiedziny.

Materac dmuchany przydaje się nie tylko podczas wakacyjnych wycieczek, ale i podczas wizyty gości. Jeśli nie mamy wystarczającej liczby łóżek, stanowi ono dodatkowe miejsce do spania. Pozostaje zatem pytanie – jak wybrać dobry materac? 

Jaki rozmiar? 

MateraceMaterace fot. Shutterstock


Wybierając materac do spania powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki chcemy rozmiar? Minimalna powierzchnia dla dwóch osób powinna wynosić 120 cm. Jeśli mamy taką możliwość, możemy również zakupić materac dmuchany dwuosobowy o szerokości 140-150 cm. Jeśli chodzi o modele jednoosobowe, sugerowane wymiary to od 80 do 100 cm szerokości.  

Z pompką czy bez? 

MateraceMaterace fot. Shutterstock


Warto zwrócić uwagę na to, że wybranie modelu z pompką znacznie ograniczy czas przygotowania materacu do użycia. Co prawda takie modele są droższe, ale dzięki nim możemy zaoszczędzić sporą ilość czasu. Jeszcze szybsze pompowanie zapewnia model z wbudowanym zaworem. Dołączona do niego pompka efektywnie zapełni materac powietrzem. Pompki posiadają również funkcję wypompowywania materacu.  

Jaki materiał? 

MateraceMaterace fot. Shutterstock


Na rynku istnieje szeroki wybór materaców w wielu typach materiałów. Warto mieć na uwadze, że dół powinien być wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Welurowy materac będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, np. przebiciem przez ostry kamień. Inne istotne zalety weluru to jego miękkość i ciepło. W mroźne noce ten materiał chroni przed wychłodzeniem łóżka.  

Warto zaopatrzyć się w materac, ponieważ to produkt, który przyda się zarówno na wyjeździe, jak i podczas wizyty gości. Przed zakupem należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary. Oprócz tego nie mniej istotny jest materiał, z jakiego wykonano materac.  

Więcej o: