Jak dobrać najlepsze dodatki we wnętrzu w stylu glamour?

Odpowiednio zaplanowany wystrój w stylu glamour nada elegancji nawet małym wnętrzom. Bogate zdobienia, połyskujące materiały i wszechobecne srebro lub złoto to podstawy by kreować piękne wnętrza.

Styl glamour, który narodził się na początku XX w to styl, który balansuje na granicy elegancji i przepychu. Gdy we wnętrach królował minimalizm, który doceniał proste formy i stonowaną elegancję, pojawiła się również potrzeba czegoś całkiem innego, potrzeba przepychu i powrotu do baroku. 

Do łask powróciły luksusowe dekoracje i zdobienia, a proste linie zaczęły falować, unowocześniając klasyczne elementy i oferując użytkownikom odrobinę luksusu we wnętrzach. 

Eleganckie dodatki i zdobienia ścian w stylu glamourEleganckie dodatki i zdobienia ścian w stylu glamour Fot. Shutterstock

Splendor, blask i przepych

Angielskie słowo glamour oznaczające splendor, prestiż i urok idealnie odzwierciedla charakterystyczne cechy tego stylu. Wnętrze w tym stylu ma błyszczeć, dlatego wybieramy duże lustra w bogato zdobionych ramach, jak również wszelkie kryształowe dodatki w postaci wazonów, lamp czy ramek na zdjęcia. 

We wnętrzach glamour świetnie sprawdzą się również błyszczące tapety, które nadadzą dodatkowego blasku i będą pięknym tłem dla eleganckich dodatków i zdobień, oraz ciężkie, grube i mięsiste zasłony by dopełnić dekoracji okien. 

Kolory w stylu glamour

Zdecydowanie przeważają 4 główne kolory: czerń, jasne kremowe barwy oraz złoto i srebro. Ciemne eleganckie wnętrza dzięki odpowiednio dobranym dodatkom w kolorze złota lub srebra stają się pięknie zrównoważone i luksusowe. 

Salon w stylu glamour

Styl glamour, który powstał jako zaprzeczenie minimalizmu to sposób na aranżację wnętrza, który stoi na granicy między przepychem, a elegancją, jednak nie możemy dopuścić do przesady, gdyż wtedy nasz salon stanie się kiczowaty i straci na splendorze. 

W stylu tym nieodłączne są dekoracje takie jak pięknie zdobione ramy obrazów i luster, ale także meble. W mniejszych wnętrzach świetnie sprawdzą się aksamitne lub welurowe pufy, lub klasyczne pikowane krzesła i fotele. 

Jasne wnętrze w stylu glamourJasne wnętrze w stylu glamour Fot. Shutterstock

Stolik kawowy we wnętrzu glamour powinien być jedynie dekoracją, która nie przytłoczy wystroju wnętrza. Szklany stolik kawowy ze stalowymi nogami w kolorze złota lub srebra będzie się dobrze prezentował na futerkowym, jasnym dywanie. Dywan typu Shaggy z gęstym, długim futrem pięknie wydobędzie na pierwszy plan pozostałe meble i dodatki. 

Dodatkami, które dopełnią idealnej aranżacji są dekoracyjne poduszki wykonane z miękkich i połyskujących tkanin, mogą być one również dodatkowo zdobione. 

Klasyczne dodatki

We wnętrzu w stylu glamour warto postawić na dodatkowe urozmaicenie wystroju za pomocą eleganckich, ale błyszczących dodatków. Piękne i efektowne dodatki takie jak świeczniki, misy, patery, tace czy dekoracyjne figurki  ustawione na stoliku kawowym, lub prostej konsoli będą zmysłową dekoracją salonu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.