Te ręczniki to hit! Schną w kilka sekund. Idealne na wyjazd

Ręczniki kojarzą nam się przede wszystkim z bawełną. Całkiem niesłusznie, bowiem są również ręczniki wykonane z innych materiałów, takich jak mikrofibra. Takie ręczniki o wiele szybciej schną, dlatego są idealne na basen i wakacyjne wyjazdy.

Każdy, kto choć raz próbował wysuszyć szybko ręcznik zdaje sobie sprawę, jak trudne jest to zadanie. Na ogół nie stanowi to wielkiego problemu, ale kiedy jesteśmy na wyjeździe i potrzebujemy spakować się by wyruszyć w dalszą trasę, może być to uciążliwe. Remedium na rozwiązanie tego problemu jest zakup ręcznika szybkoschnącego.  

Ręcznik szybkoschnący - co to jest? 

Ręcznik szybkoschnącyRęcznik szybkoschnący fot. Shutterstock


Ręczniki szybkoschnące to zamienniki tradycyjnych ręczników wykonanych z bawełny. Materiał ten ma wiele niewątpliwych zalet, ale jego wadą jest długi czas schnięcia. Ręczniki szybkoschnące nie dość, że szybko pozbywają się wilgoci, to są jeszcze bardzo lekkie. To niewątpliwa zaleta, gdy jesteśmy w podróży.  

Rodzaje materiałów 

Ręcznik szybkoschnącyRęcznik szybkoschnący fot. Shutterstock


Ręczniki szybkoschnące niekoniecznie muszą być wykonane z mikrofibry. Owszem, to najpopularniejszy materiał, ale producenci oferują również ręczniki frotte oraz z weluru. Każdy z nich cechuje się innym poziomem wchłaniania i czasem schnięcia, ale wszystkie radzą sobie z wilgocią lepiej niż ręczniki z bawełny.  

Zalety ręczników z mikrofibry 

Ręcznik szybkoschnącyRęcznik szybkoschnący fot. Shutterstock


Mikrofibra to włókno, które schnie bardzo szybko. Ręczniki z niej wykonane mają bardzo kompaktowy rozmiar, dzięki temu są bardzo wygodne w podroży. Idealnie nadają się na wycieczki, piesze i rowerowe wyprawy, a także na siłownię.  

Inną zaletą ręczników z mikrofibry jest szybkie schnięcie. Z tego powodu coraz częściej decydujemy się na ich użycie również w domu, zwłaszcza w łazienkach, które mają spory problem z wilgocią.  

Warto wybrać szybkoschnące ręczniki, bo wpływa to na ogólny komfort naszych wycieczek. Takie ręczniki są również superlekkie, co sprawia, że bardzo łatwo je ze sobą zabrać. Producenci oferują szeroki wybór ręczników tego typu o różnych kolorach i rozmiarach.  

Więcej o: