Grill gazowy - z tym sprzętem można grillować przez cały rok. Jakie ma zalety?

WiB
23.06.2022 15:40
Teraz można ugrillować nie tylko warzywa czy karkówkę. Na grillu gazowym przygotuejsz też dania azjatyckie, owoce morza, pizzę czy naleśniki. Przedstawiamy zalety tego sprzętu.

Grillowane warzywa.Grillowane warzywa. Fot. Shutterstock

Dziś korzystamy już nie tylko z grilla węglowego. Pojawiły się doskonałe alternatywny - grill gazowy czy elektryczny, które jak wskazuje wiele amerykańskich badań (m.in przeprowadzonych przez HPBA) są bezpieczniejsze dla zdrowia. O wiele szybciej można też przygotować posiłki. Jakie zalety ma grill gazowy? Przedstawiamy najważniejsze. 

Grillowanie bez nieprzyjemnego zapachu

To przede wszystkim produkt, dzięki któremu można grillować bez zapachu rozpałki. Często znika też problem nieprzyjemnie pachnących ubrań, ponieważ tego typu sprzęt zasilany jest bezzapachową mieszanką propanu i butanu. 

Grill gazowy rozpala się szybciej

Grill gazowy w porównaniu do węglowego rozpala się o wiele szybciej, dzięki czemu nie trzeba czekać zbyt długo na ulubione posiłki. Producenci oferują wiele modeli, które są wyposażone w elektroniczną zapalarkę – można je rozpalić za pomocą jednego przycisku, bez stosowania podpałki i brykietu. Wystarczy podłączyć butlę z gazem. 

Oprócz klasycznych grillów węglowych na rynku dostępne są również modele elektryczne i gazoweOprócz klasycznych grillów węglowych na rynku dostępne są również modele elektryczne i gazowe fot. Shutterstock

Zobacz grille gazowe do 1000 zł

Grill gazowy ma regulację temperatury

Większość grillów gazowych o wysokiej jakości posiada termometr, który jest wbudowany w pokrywę. Z dużą precyzją pokazuje temperaturę, jaka panuje wewnątrz grilla. Można ją dostosować do konkretnego dnia. Dzięki temu ryzyko spalenia lub wysuszenia dań jest o wiele mniejsze. 

Zobacz grille gazowe do 2000 zł 

Grill gazowy można łatwo wyczyścić

Czyszczenie grilla gazowego jest znacznie prostsze niż węglowego. Wiele modeli zostało wyposażonych w części, które po zakończeniu grillowania, można zmieścić i umyć w zmywarce. To duży plus, który zachęca do wyboru takiego sprzętu. 

Grill gazowy ma wiele ciekawych akcesoriów

Nowoczesne grille gazowe co raz częściej wyposażane są w wiele przydatnych akcesoriów, które pozwalają na przygotowanie niestandardowych dań, jak pizza, naleśniki, potrawy azjatyckie, kurczak z rożna. Do najpopularniejszych akcesoriów należą: stojak do kurczaka, wok żeliwny, kamień do pizzy, płyta i patelnia żeliwna. 

Potrawy na grillu gazowym można przygotowywać przez cały rok  

Polecamy grille gazowe z solidną, dobrze wykonaną pokrywą. Dzięki takim modelom możliwe jest grillowanie na tarasie nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Bez względu na pogodę taki sprzęt świetnie utrzymuje temperaturę. Dlatego jeśli jesteś fanem dań z grilla, nie musisz czekać do wiosny lub lata, by przygotować ulubione posiłki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobry grill gazowy. 

Zobacz grille gazowe powyżej 2000 zł

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • ikracz99

    Oceniono 1 raz 1

    Grill gazowy szybciej się rozpala i nie śmierdzi tak jak zwykły. Czyszczenie też nie stanowi problemu. Robię roztwór z preparatu oh clean z biozymu i czyszczę ruszt bez namaczania, skrobania itp. Bezproblemowe i przyjemne grillowanie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX