Pomysły na kolor zielony we wnętrzach

Magdalena Polak
23.06.2022 15:23
Zieleń to idealny kolor do aranżacji wnętrz, w zależności od połączenia i wyboru dodatków może być elegancka i luksusowa lub przytulna i sprzyjająca regeneracji.

Kolor zielony może być pięknym tłem we wnętrzu, ale zieleń możemy wprowadzać również przez odpowiednie dodatki. Dawniej zieleń był kolorem głównie widywanym w pałacach i eleganckich wiktoriańskich rezydencjach. Kolor ten tworzył efekt przepychu, elegancji i splendoru, ale od kilku lat kolor ten wraca do aranżacji wnętrz, już nie tylko na salony. 

Zielone eleganckie wnętrzaZielone eleganckie wnętrza Fot. Shutterstock

Kolor butelkowej zieleni - nasycony i intensywny

Butelkowa zieleń to mocno pigmentowany odcień zieleni, który w swojej pełni ma ciemne i chłodne tony. Kolor ten to główny konkurent intensywnego granatu i czerni w oryginalnych wnętrzach. Nawet niewielkie wnętrze, dzięki odpowiednim dodatkom i zastosowaniu koloru butelkowej zieleni nabierze elegancji i niesamowitego wyrazu. 

Zieleń to kolor nadziei, to kolor, który kojarzy nam się z naturą i przyrodą. Koi nerwy i odpręża, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w sypialni. Pozwoli nam się dobrze zregenerować i wypocząć. Dobrym zagraniem będzie również użycie zieleni np w gabinecie, ponieważ kolor zieleni działa również stymulująco i napędza do działania, dając nam energię i motywację do pracy. 

Ciemna zieleń jako kolor elegancki i nadający splendoru najczęściej jest używany we wnętrzach w stylu glamour, jednak pasuje również do wnętrz postindustrialnych, a także minimalistycznych i urban jungle.

Intensywna ściana w kolorze ciemnej zieleniIntensywna ściana w kolorze ciemnej zieleni Fot. Shutterstock

Odcienie zielonego 

Najbardziej znany jest oczywiście odcień butelkowej zieleni, jednak gdy poszukujecie czegoś delikatnego warto przemyśleć również jasne kombinacje tego koloru. 

Kolor pistacjowy - ciekawy i oryginalny. Ta jasna, pastelowa zieleń działa kojąco i pięknie współgra z jasnymi pełnymi światła wnętrzami. Pistacjowa sofa będzie pięknym bohaterem naszego salonu. 

Kolor miętowy - odcień jasnej zieleni zbliżony w kierunku błękitu, przez co jest chłodną barwą, która nadaje świeżości i subtelności. Z dodatkami złota będzie to niesamowicie eleganckie połączenie.

Kolor seledynowy - zieleń z nutą szarości, to przydymiona barwa idealna do minimalistycznych wnętrz

Wnętrze pełne zieleniWnętrze pełne zieleni Fot. Shutterstock

Kolor świeżej trawy - soczysty i intensywny kolor jasnej zieleni. Energetyzujący i pobudzający, w nadmiarze może przytłoczyć wnętrze. 

Kolor oliwkowy - stonowany, ciepły odcień zielonych oliwek. Elegancki odcień prezentuje się gustownie na ścianach i na dużych elementach we wnętrzach. 

Kolor szmaragdowy - kolor kamienia szlachetnego nadaje luksusu i elegancji. Wyrazisty odcień idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu glamour. 

Z jakimi kolorami zielony będzie się dobrze komponował?

Zieleń we wnętrzu najlepiej komponuje się z bielą i szarościami - to neutralne połączenie uda się z każdym odcieniem zieleni.  W połączeniu ze złotem i beżem utworzymy ciekawe połączenie w stylu glamour. 

Więcej o: