Jaką kabinę prysznicową wybrać? Mamy HITY w różnych kolorach

WiB
24.06.2022 14:52
Idealna kabina prysznicowa? Spośród wielu modeli, które oferują producenci, można wybrać najlepszy dla siebie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Projekt nowoczesnej łazienki. Autor: Wioleta BednarczykProjekt nowoczesnej łazienki. Autor: Wioleta Bednarczyk Fot. Wioleta Bednarczyk

Kabina prysznica powinna pasować do aranżacji i wielkości łazienki, ale również być wygodna w użytkowaniu. Dlatego warto wcześniej dobrze przemyśleć wybór. Na jaką kabinę prysznicową się zdecydować, by była funkcjonalna i estetyczna?

Rodzaje kabin prysznicowych

Najpierw zaplanuj, w jakim miejscu ma stać kabina prysznicowa. Dzięki temu lepiej będzie można określić jej wielkość. W ofercie producentów jest sporo różnych modeli, które da się dopasować do projektowanej przestrzeni. Można kupić kabinę prysznicową prostokątną, kwadratową, narożną, półokrągłą, asymetryczną, przyścienną, pięciokątną, a także model walk-in. Jaka będzie najlepsza? 

Kabina prysznicowa do małej łazienki

W małej łazience dobrze sprawdzi się kabina prysznicowa prostokątna albo narożna ze składanymi drzwiami. Dzięki temu nie będzie ona kolidować z umywalką lub innymi urządzeniami, które na niewielkiej przestrzeni często znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Świetnym wyborem może być też pięciokątna lub półokrągła kabina prysznicowa z przesuwnymi drzwiami, które montuje się na specjalnych rolkach i suwakach. 

Kabina prysznicowa do większej łazienki

Jeśli łazienka jest duża i jej metraż nas nie ogranicza, można zdecydować się na każdą kabinę prysznicową, której styl wpisze się w aranżację. 

Przyścienna kabina prysznicowa, która może mieć kształt prostokątny, kwadratowy lub półokrągły doskonale sprawdzi się w większej łazience. Nowoczesne modele wykonuje się z dobrej jakości hartowanego szkła i mają one porządne systemy mocowania. Można do nich dobrać też brodzik - tradycyjny lub podpłytkowy. 

Łazienka z dużą kabiną prysznicową.Łazienka z dużą kabiną prysznicową. Fot. Shutterstock

Kabina prysznicowa typu walk-in to kolejna świetna propozycja do każdej łazienki, bez względu na jej wielkość. Sprawdzi się na dużej, jak też małej przestrzeni. Kabina prysznicowa typu walk-in nie ma drzwi, składa się najczęściej z jednej, dwóch lub trzech szyb. Dużą jej zaletą jest montaż bezpośrednio na podłodze, co powoduje, że prezentuje się bardzo subtelnie w łazience, a także różne jej szerokości i wysokości, które można dopasować do wymiarów wnętrza. Są nawet kabiny prysznicowe typu walk-in, które montuje się bezpośrednio do sufitu za pomocą specjalnych profili, co wygląda bardzo ciekawie.

Kolory kabiny prysznicowej

Dziś kabina prysznicowa nie musi mieć tylko chromowanych profili. Są produkty, które mają dodatki w bieli, złocie, mosiądzu, czerni, w wersji z drzwiami wahadłowymi czy przesuwnymi. 

Do wnętrz o surowej aranżacji polecamy na przykład kabiny prysznicowe z czarnymi profilami czy szprosami. Natomiast jeśli zależy nam na subtelnym szyku, dobrym wyborem będzie model z wykończeniem w odcieniu mosiądzu albo złota. Wraz z bateriami o tej samej barwie wyglądają jak biżuteria dla wnętrza. 

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Stare modele mają szyby, które faktycznie czyści się bardzo ciężko. Zacieki, osad, kamień potrafią uprzykrzyć życie. Dlatego przed wyborem najlepszego modelu kabiny prysznicowej, warto upewnić się czy produkt jest pokryty specjalną powłoką hydrofobową, która jest odporna na wszelkiego rodzaju brud. Warto też zainwestować w model o gładkiej powierzchni z zawiasami zlicowanymi z taflą szkła. Dzięki temu brud nie gromadzi się w zakamarkach.

Idealna kabina prysznicowa to taka, która jest funkcjonalna, stylowa, nie koliduje z innymi elementami wyposażenia łazienki, a jej czyszczenie zajmuje kilka chwil. 

Kabina prysznicowa Ravak Walk-In Wall.Kabina prysznicowa Ravak Walk-In Wall. Fot. Lazienkaplus.pl

Więcej o: