Baterie umywalkowe - jak je właściwie dobrać?

Wiosna i lato to czas remontów. Warto przemyśleć odnowienie łazienki, bowiem to miejsce w domu, w którym spędzamy dużo czasu. Musimy wybrać wyposażenie wnętrza i dopasować wszelkie dodatki. Jak dobrać idealną baterię do upatrzonej przez nas umywalki?

Nieodpowiednia bateria umywalkowa sprawia, że jej codzienne używanie staje się męczące i niekomfortowe. Pozostaje zatem pytanie – jak dobrać właściwy model? 

Szeroka oferta 

Bateria umywalkowaBateria umywalkowa fot. Pixabay


W sklepie producenta znajduje się szeroka oferta baterii umywalkowych. Skrupulatne zapoznanie się z nią to pierwszy krok, jeśli chcemy dokonać pewnego zakupu. Dostępne są baterie o unikalnych kształtach i kolorach, dzięki czemu każdy kupujący znajdzie coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb.  

Przed zakupem baterii oprócz wyglądu należy również zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Bateria powinna być przede wszystkim dopasowana do naszej umywalki. Liczy się nie tylko rozmiar, ale i wysokość wylewki. Istotny jest również sposób montażu takiej baterii, liczba uchwytów oraz zastosowana głowica.  

Sposób montażu 

Bateria umywalkowaBateria umywalkowa fot. Pixabay


Baterie różnią się od siebie w zależności od tego, jak się je montuje. Dzielimy je na stojące, ścienne oraz wolnostojące. Pierwsza opcja jest zdecydowanie najbardziej popularna pośród użytkowników. Montuje się je bezpośrednio na umywalce w specjalnie przeznaczonym do tego otworze, a wtedy wylewka może być krótka albo długa.  

Inną grupą są baterie ścienne. One z kolei dzielą się na dwa typy: natynkowe i podtynkowe. Oprócz tego wyróżnia się baterie wolnostojące, które są coraz częstszym wyborem wśród klientów.  

Odpowiedni uchwyt i głowica 

Bateria umywalkowaBateria umywalkowa fot. Pixabay


Poza tym należy również zwrócić uwagę na odpowiedni dobór uchwytu i głowicy. Te dwa elementy mają nie tylko ładnie wyglądać, ale i być jak najbardziej praktyczne. Na rynku znajdują się zarówno baterie jedno-, jak i dwuuchwytowe. Oprócz tego pewną nowością są baterie bezdotykowe.  

Dobór odpowiedniej baterii do umywalki to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: jej wygląd, funkcjonalność, a także parametry. Warto jednak podjąć ten trud i wyremontować swoją łazienkę. Nawet niewielka zmiana może znacznie umilić nam życie! 

Więcej o: