Masz problem z sortowaniem odpadów? Ten produkt sprawi, że zniknie na zawsze

Jak wszyscy wiemy - sortowanie śmieci jest niezwykle ważne dla naszej planety. Pozwala ono ograniczyć zużycie plastiku i radzenie sobie z opadami. Jednak jak mądrze sortować śmieci w domu? Wystarczy zakup odpowiednich produktów i recykling stanie się łatwy.

Recykling śmieci od kilku lat jest obowiązkowy w całej Polsce. Pozwala on ograniczyć zużycie plastiku, wywóz posortowanych śmieci jest tańszy, poza tym to ulga dla naszej planety. Warto jednak zadać sobie pytanie – jak sortować śmieci tak, aby nie było to dla nas uciążliwe? Wystarczy zakup sortowników. 

Koniec z bałaganem 

SortownikiSortowniki fot. Łazienka plus


Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z siatkami pełnymi posegregowanych śmieci w swoim domu lub mieszkaniu mamy rozwiązanie wprost dla ciebie. Warto w takim przypadku pomyśleć o zakupie sortowników na śmieci, dzięki którym w prosty sposób oddzielmy śmieci zmieszane, bio, plastikowe, papierowe i szklane. Koniec z siatkami walającymi się na naszym tarasie lub balkonie! Segreguj wszystkie swoje śmieci w jednym miejscu. 

Osobny śmietniczek na śmieci bio 

Śmietniczki bioŚmietniczki bio fot. Łazienka plus

Jeśli zbieramy w naszym domu śmieci bio, doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest to uciążliwe dla naszego nosa. Dlatego tak istotne jest, aby pojemnik na śmieci bio był szczelny, często opróżniany i regularnie myty. Jest to problematyczne zwłaszcza latem, bowiem wysokie temperatury i wilgoć zbierająca się w środku przyspiesza gnicie znajdujących się tam odpadków. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o zakupie biodegradowalnych worków na śmieci bio, które znacznie ułatwią mycie takich pojemników.  

Zalety segregowania śmieci w sortowniku 

SortownikiSortowniki fot. Łazienka plus


Jeżeli zdecydujemy się na zakup sortowników do domu, znacznie polepszy to wykonywanie codziennych obowiązków. Sortowanie śmieci stanie się banalnie proste, dzięki temu, że każdy pojemnik ma swój określony kolor. Pomaga to w zapamiętaniu, gdzie mają wylądować poszczególne typy śmieci. Przypominamy, że kolorem żółtym oznacza się plastik i aluminium, niebieskim - makulaturę, zielonym szkło, brązowym śmieci bio a czarnym śmieci zmieszane.  

Warto zakupić dodatkowo naklejki na śmietniki, dzięki którym w prosty sposób zapamiętamy, jak powinniśmy segregować śmieci. Pamiętajmy przy tym, że recykling to nie tylko tańsza opcja pozbycia się odpadów, ale i obowiązek wobec naszej planety. Segregujmy śmieci! Przy pomocy sortowników to banalnie proste.   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.