Jak oświetlić swoją łazienkę? Podpowiadamy triki, prezentujemy lampy z przeceny

Małgorzata Duży
29.06.2022 15:30
Dobór oświetlenia w łazience to nie lada wyzwanie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie. W jaki sposób się do tego przygotować? Podpowiadamy triki.

Warto zwrócić uwagę na to, że pomieszczenie w łazience gra kluczową rolę. Ze względu na swoją na funkcję pomieszczenie to bardzo często boryka się z problemem słabego naturalnego oświetlenia lub całkowitym jego brakiem. Dlatego tak istotne jest, aby dobrze przemyśleć kwestię montowania lamp w łazience.  

Jak dobrać oświetlenie? 

W łazience często wykonujemy makijaż, dlatego tak istotne jest odpowiednie oświetlenieW łazience często wykonujemy makijaż, dlatego tak istotne jest odpowiednie oświetlenie fot. Shutterstock


To, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to strefa nad umywalką. To właśnie przy niej spędzamy najwięcej czasu, pielęgnując cerę, malując się czy myjąc zęby. I właśnie z tego względu potrzebujemy w tej strefie jak najlepszego oświetlenia. Do wyboru jest rozmaity wybór opcji - można postawić na stojące lub wiszące kinkiety, zdecydować się na montaż listwy oświetleniowej nad lustrem albo oświetlenie wbudowane w model zwierciadła.  

Niech stanie się światłość! 

Oświetlone lustraOświetlone lustra fot. Shutterstock

Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że łazienka nie będzie mrocznym pomieszczeniem. Warto zwrócić na to uwagę już podczas planowania jej układu lub na samym początku jej remontu. Wykorzystajmy ponadto oświetlenie nie tylko dla podkreślenia atutów łazienki, ale i również dla jej ozdobienia. Warto poświęcić uwagę na znalezienie ładnych lamp, które doskonale wpiszą się w estetykę pomieszczenia.  

Kilka przydatnych wskazówek 

Oświetlenie łazienkoweOświetlenie łazienkowe fot. Shutterstock

Przygotowanie projektu oświetlenia w łazience to nie lada wyzwanie, dlatego warto wykorzystać przy tym kilka trików. Przy wyborze lampy idealnej należy zwrócić uwagę nie tylko na jej model, ale i barwę wybieranego światła. Co więcej, warto przeliczyć, ile dokładnie potrzebujmy lamp, skoro do oświetlenia 6 mkw. potrzeba jednego ogólnego źródła światła o mocy 75 wattów. Ostatnia wskazówka to to, aby pamiętać o instalacji źródła światła na oddzielnych, niezależnych obwodach. 

Oświetlenie łazienki to podstawa, szczególnie jeśli spędzamy w niej dużo czasu. Dlatego nie zwlekaj i już dziś przygotuj swój idealny projekt rozkładu łazienkowych lamp.  

Więcej o: