Dlaczego warto mieć zlewozmywak ceramiczny? Oto jego zalety

Zlewozmywak ceramiczny doskonale sprawdzi się w kuchni klasycznej, retro, vintage, a nawet nowoczesnej. To produkt, który ma różne style wykończenia. Jest też bardzo praktyczny i łatwo go utrzymać w czystości.

Zlewozmywak ceramiczny.Zlewozmywak ceramiczny. Fot. Shutterstock


Zlewozmywak ceramiczny co raz chętniej wybieramy do kuchni. To stylowy i wytrzymały produkt, odporny na bardzo niskie i wysokie temperatury. Jest praktycznie niezniszczalny. Dobrze znosi ostre przedmioty, jak sztućce i stalowe garnki. Zlewozmywak ceramiczny wykonuje się z kamionki szlachetnej, którą po uformowaniu wypala się w temperaturze 1500 stopni. Dzięki materiałowi z jakiego jest wykonany gwarantuje też dużą higieniczność. Dziś ma różne wzornicze odsłony. Pasuje do stylu retro, vintage, klasycznego, prowansalskiego, ale również świetnie odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu. Dlaczego jeszcze warto się zdecydować na zlewozmywak ceramiczny i czym kierować się przy jego wyborze? 

W ofercie producentów jest wiele różnych rodzajów zlewozmywaka ceramicznego. Dlatego warto się wszystkim lepiej przyjrzeć. Zlew ma nie tylko pasować do aranżacji kuchni, ale ma być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Istotna jest też jego wielkość. Do domu, w którym mieszka rodzina warto wybrać zlewozmywak ceramiczny z dwoma komorami. Jeśli w kuchni nie ma zmywarki, przyda się też głębszy model. Standardowe zlewozmywaki mają 14 cm głębokości, głębsze modele - 16 albo 20 cm. Takie pomieszczą więcej naczyń, a zmywanie ich stanie się łatwiejsze.

Zlewozmywak ceramiczny.Zlewozmywak ceramiczny. Fot. Shutterstock


 

Inne zalety zlewozmywaka ceramicznego

Zlewozmywak ceramiczny wytrzyma wszystko - wrzącą wodę, olej, a także ciężki, metalowy garnek. Dlatego producenci często wraz zakupem tego produktu oferują nawet kilkunastoletnią gwarancję. 

Zlewozmywak ceramiczny nie potrzebuje zabiegów konserwacyjnych, łatwo się też czyści, wystarczy myć go mleczkiem lub innymi podobnymi produktami przeznaczonymi do tego typu powierzchni. Zlewozmywak ceramiczny dzięki specjalnej powłoce, którą jest pokryty, jest też odporny na kamień i rdzę. 

Zlewozmywak ceramiczny ze względu na różne style wykończenia, świetnie prezentuje się też w każdej kuchni. Może mieć krawędzie ostre albo zaokrąglone. Występuje też w kilku wersjach kolorystycznych. 

Wady zlewozmywaka ceramicznego

Minusem zlewozmywaka ceramicznego jest wąska gama kolorystyczna. Marki oferują najwięcej produktów w bieli, ale są też zlewy czarne, szare czy beżowe. Zlewozmywak ceramiczny jest też o wiele cięższy od metalowego. Jego ceny są bardzo wysokie, zazwyczaj dwukrotnie wyższe od modeli wykonanych z innych materiałów. 

Rodzaje zlewozmywaka ceramicznego

Zlewozmywaki ceramiczne, podobnie jak metalowe czy granitowe można kupić w wielu różnych wariantach. Mogą być jednokomorowe, dwukomorowe, a nawet trzykomorowe, z ociekaczem lub bez niego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.