Jak chronić się przed słońcem w trakcie upałów? Wypróbuj ten sposób

Lato już nadeszło, a wraz z nimi przyszły również fale upałów. Jeśli męczą się uciążliwie wysokie temperatury, warto zastanowić się nad zakupem rolet z powłoką termoizolacyjną. Sprawią one, że będziemy odczuwać bardzo dużą ulgę, bo ze względu na swoją budowę "blokują" zarówno promienie słoneczne, jak i wysoką temperaturę.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór rolet termoizolacyjnych. Pośród nich można odnaleźć rolety termoizolacyjne do wnętrz, na zewnątrz, jak i do okien dachowych. Oprócz tego dostępne są również rolety termoizolacyjne dzień i noc. Czym wyróżnia się ten typ zasłon? Jak działają rolety termoizolacyjne? Sprawdźmy, czym się charakteryzują.  

Rolety termoizolacyjne 

ZasłonyZasłony fot. Shutterstock

Rolety termoizolacyjne gwarantują to, że w pomieszczeniach, w których je zamontujemy będzie o wiele niższa temperatura. To nowoczesny sposób zaciemnienia okien, który zyskuje coraz to lepsze opinie pośród ich użytkowników. Zwłaszcza, jeśli na dworze panują ponad trzydziestostopniowe upały.  

Warto mieć na uwadze, że rolety tego typu zapewniają odpowiednie działanie jedynie pod warunkiem, że są dopasowane do rozmiaru okna. Jak działają rolety termoizolacyjne? Zabezpieczają one pomieszczenia, w których są zamontowane przed promieniami słonecznymi. Oprócz tego dzięki specjalnej emulsji, którą są pokryte, odbijają słońce. Dzięki zastosowaniu rolet termoizolacyjnych  będziemy w stanie utrzymać w domu stałą temperaturę.  

Jeżeli zależy nam na tym, aby roleta prezentowała się jak najlepiej, można pomyśleć o tym, aby zakupić rolety w kasecie. Wygląda ona bardzo estetycznie i kiedy z niej nie korzystamy jest w stanie zakryć naszą roletę wewnątrz. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że roleta w kasecie się nie kurzy. A dzięki prowadnicom materiał będzie rozwijał się równomiernie. Dodatkowo nie będzie on przylegał do okna. Niestety, to rozwiązanie ma też swój minus i jest to jego cena. Jednak mimo wszystko warto pomyśleć o zakupie rolety termoizolacyjnej w kasecie, ponieważ dzięki temu będziemy mieli większą wygodę i komfort użytkowania. 

Rolety termoizolacyjne to bardzo dobra alternatywa od ciężkich i grubych zasłon. Są wytworzone z certyfikowanych materiałów, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Co więcej, na rynku znajdują się również rolety typu silver. Są one pokryte specjalną powłoką chroniącą przed wysokimi temperaturami. Są rekomendowane do wnętrz skierowanych przede wszystkim na południe, które są narażone na nieustanne działanie słońca.  

Rolety zewnętrzne termoizolacyjne 

Warto mieć na uwadze, że rolety termoizolacyjne można zamontować również na zewnątrz. Na rynku istnieje szeroki wybór rolet zewnętrznych, które nie tylko chronią przez słońcem. Wiele zależy od tego, jakie mamy oczekiwania względem rolet, które chcemy zamontować. Jeżeli nie przeszkadza nam wzrost ceny, możemy pomyśleć o kupnie rolet dodatkowo wzmocnionych antywłamaniowo. Oczywiście można również pomyśleć o kupnie rolet, które wygłuszają dźwięki. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne w przypadku domów i mieszkań położnych w hałaśliwych pomieszczeniach.  

Z kolei czym wyróżniają się rolety termoizolacyjne zewnętrzne? Lamelki, które składają się na płaszcz, są zrobione z PCW albo aluminium. Wypełnia się je materiałem termoizolacyjnym, na przykład pianką poliuretanową.  

Rolety termoizolacyjne czy warto 

RoletyRolety fot. Shutterstock

Rolety termoizolacyjne to na pewno bardzo dobry zakup. Są one coraz częściej wybierane ze względu na to, że fale upałów zdarzają się praktycznie co roku. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają okna skierowane w stronę południową, ponieważ ogranicza to ciepło w ich mieszkaniach.  

Wykorzystywanie rolet termoizolacyjnych to bardzo pomysł szczególnie do salonów, pokojów dla dzieci i sypialni. O popularności tego pomysłu może również świadczyć również fakt, że rolety tego typu wykorzystuje się również w restauracjach oraz hotelach.  

Jeżeli zdecydujemy się na zakup rolet termoizolacyjnych, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego go wykonano. Chodzi o to, aby były one jak najwyższej jakości, tak, aby skutecznie chronił przed działaniem promieni słonecznych. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kwestie estetyczne, tak aby dopasować kolor oraz wzór rolet do naszego wnętrza.  

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zakup rolet termoizolacyjnych do okien dachowych. Dzięki ich specjalnej konstrukcji nie będą one przepuszczały ciepła i światła, co jest szczególnie cenne w przypadku pomieszczeń umieszczonych na poddaszu. Jak wiadomo, im wyżej, tym cieplej, dlatego właśnie rolety termoizolacyjne do okien dachowych to bardzo dobry pomysł.  

Jakie opinie użytkownicy rolet termoizolacyjnych? Według klientów sprawdzają się doskonale. W przypadku pomieszczeń o niskim lub średnim nasłonecznieniu lepiej sprawdzą się modele w 100% zaciemniające. Jednak jeśli nasz pokój skierowany jest na południe, warto wybrać roletę z powłoką silver.  

Ile kosztują rolety termiczne? 

RoletyRolety fot. Shutterstock

Ceny rolet termoizolacyjnych uzależnione są przede wszystkim od jej rodzaju, ale także i wymiarów. Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie rolet termoizolacyjnych należy kierować się nie ceną, a jakością. Pamiętajmy o tym, że ten zakup ma posłużyć na długie lata. Liczy się nie tylko strona wizualna, ale i praktyczność danych rolet. Zaletą rolet termoizolacyjnych jest fakt, iż są one dostępne w wielu opcjach kolorystycznych. Z jednej strony mamy do czynienia z odcieniami neutralnymi, zaś z drugiej w ofercie producentów znajdują się również wyjątkowo jaskrawe kolory.  

Cena rolety termoizolacyjnej o wymiarach ok. 50 x 150 cm to mniej więcej 43 złotych. Warto mieć na uwadze, że im większa roleta, tym większa cena.  

Warto pomyśleć o zakupie rolet termoizolacyjnych. Na rynku znajduje się szeroka oferta produktów tego typu. Co więcej, na przykład rolety zewnętrzne są również dostępne w opcji antywłamaniowej oraz dźwiękoszczelnej. Chronią, jak widać, nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale i hałasem oraz potencjalnymi złodziejami. Pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu swojego domu już dzisiaj.  

Więcej o: