Przygotuj się na wakacyjny wyjazd. Top 18 scyzoryków

Podczas urlopu niejedno może nas zaskoczyć. Dlatego warto odpowiednio zawczasu się przygotować. Jest tylko jeden produkt, który może posłużyć jak nożyk, otwieracz do wina, pilnik i nożyczki. Mowa oczywiście o scyzoryku!

Już wkrótce wybierzemy się na urlopy. Nieważne, czy jedziemy do pięciogwiazdkowego hotelu czy za kierunek obierzemy sobie pole kempingowe – wiele sytuacji może nas zaskoczyć. Z tego powodu warto przygotować się na każdą ewentualność poprzez zakup scyzoryków.  

Dobrany do wieku 

ScyzorykScyzoryk fot. Shutterstock


Jak wiadomo, scyzoryk to nie zabawka, ale są również modele przeznaczone dla dzieci. To, o czym należy pamiętać przy wyborze scyzoryka dla dzieci to jego wymiary. Jeżeli planujemy zakup dla młodszej osoby, optymalną opcją będzie wybór takiego modelu, który ma długość od 84 do 91 mm. Niech nie zwiedzie was niewielki rozmiar, scyzoryki tego typu wciąż obfitują w mnogą ilość funkcji.  

Z kolei jeśli szukamy scyzoryka dla osoby dorosłej, dobrym wyborem będą modele z blokowanym ostrzem 111 mm. Dzięki takim rozmiarom mogą one posłużyć jako zamiennik dla wielu narzędzi, ale z drugiej strony kompaktowy charakter sprawia, że scyzoryki łatwo można zabrać ze sobą gdziekolwiek chcemy.  

Wszechstronne czy ukierunkowane? 

ScyzorykScyzoryk fot. Shutterstock


Przy zakupie scyzoryka warto również mieć na uwadze, że niektóre modele przystosowane są do określonych zainteresowań. Na rynku występują scyzoryki, które z powodzeniem nadadzą się dla wędkarzy. Mają one ostrza przystosowane do wyjmowania haczyków oraz skrobania ryb. Oprócz tego wynaleziono specjalne scyzoryki dla majsterkowiczów, w których umieszczono np. śrubokręty. Na rynku istnieją również modele wszechstronne, które zadowolą każdego zainteresowanego. 

Nie tylko dla mężczyzn 

ScyzorykScyzoryk fot. Shutterstock


Panuje przekonanie, że scyzoryki o to typowo męskie gadżety. Nic bardziej mylnego! Z powodzeniem można je kupić również jako prezent dla kobiet. Istnieją modele specjalnie przystosowane do płci pięknej, które posiadają pilnik do paznokci, nożyczki czy pęsety. Ze względu na kompaktowe rozmiary bardzo łatwo schować je na przykład do torebki.  

Warto pomyśleć o zakupie scyzoryka, bowiem jest to nie tylko dobry pomysł na prezent, ale i doskonale narzędzie do zabrania na urlop. Spełnia wiele funkcji na raz i ma bardzo niewielkie rozmiary, z tego względu łatwo go wszędzie zabrać ze sobą.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.