Waga prawdę ci powie? Wybieramy wagi łazienkowe i kuchenne

Waga jest w wielu domach niezbędnym urządzeniem. Bez kuchennej trudno wyobrazić sobie gotowanie lub pieczenie. Waga łazienkowa pomaga nam kontrolować swój ciężar i może być wsparciem w procesie odchudzania.

Waga łazienkowa

Waga łazienkowa wydaje się pospolitym i popularnym urządzeniem, służy po prostu do ważenia i do kontroli masy ciała, ale na rynku dostępne są modele, które potrafią znacznie więcej.

Mechaniczna waga łazienkowa wskazuje ciężar za pomocą ruchomej wskazówki. Ten analogowy sposób jest mniej dokładny od elektronicznego. Wagi elektroniczne mogą mieć również dodatkowe funkcje, takie jak pomiar poziomu wody w organizmie oraz pomiar tkanki tłuszczowej.

Najprostsze wagi łazienkowe wykonuje się z plastiku, ale są one niezbyt trwałe i podatne na pęknięcia. Lepszym rozwiązaniem mogą być modele z hartowanego szkła lub ze stali nierdzewnej. Są cięższe, ale też zdecydowanie trwalsze i posłużą przez lata.

W przypadku zakupu wagi łazienkowej konieczne jest zwrócenie uwagi na zakres pomiaru, maksymalne obciążenie większości wag to ok 120 kg, a minimalne najczęściej ok 2 kg.

Dodatkowe funkcje wag łazienkowych

Bardziej zaawansowane modele mają dodatkowe funkcje, które mogą być szczególnie przydatne, gdy zależy nam na bardziej dokładnej analizie organizmu. W tym wypadku warto wybrać wagę, która ma możliwość analizowania tkanki tłuszczowej lub np. określa zapotrzebowanie na kalorie.

Waga kuchenna z miskąWaga kuchenna z miską Fot. Łazienka plus

Czy potrzebuję wagi kuchennej?

Jeśli co jakiś czas gotujesz coś więcej niż ziemniaki, waga kuchenna zdecydowanie ci się przyda. Jest to wspaniały pomocnik w kuchni - dokładnie odmierzysz ilość produktów określoną w przepisach na wypieki i dania.

Waga mechaniczna czy elektroniczna?

Tradycyjne wagi mechaniczne są tanie i łatwe w użytkowaniu, jednak nie zapewniają takiej dokładności jak modele elektroniczne. Zasilane na baterię wagi mogą pokazywać nam ciężar z dokładnością do 1 grama. Elektroniczne wyposażone są również w opcję tarowania, więc możemy zważyć produkt bez wliczania masy opakowania.

Decydując się na zakup wagi kuchennej, warto zastanowić się, co najczęściej będziemy ważyć. W przypadku lekkich i sypkich produktów lepiej zainwestować w bardziej dokładną wagę elektroniczną.

Waga kuchenna - łyżka do przyprawWaga kuchenna - łyżka do przypraw Fot. Łazienka Plus

Wagi kuchenne nie zajmują dużo miejsca, więc możesz mieć takiego pomocnika nawet w małej kuchni.

Dodatkowe funkcje wag kuchennych

Nowoczesne wagi kuchenne oferują nam również bardziej zaawansowane funkcje, które mogą być przydatne szczególnie dla osób dbających o dietę. Potrafią one np:

  • przeliczać i zmieniać jednostki wagowe,
  • wyliczać kaloryczność produktów,
  • mierzyć zawartość głównych składników pokarmowych.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.