Oświetl swoje wnętrza. Top 18 lamp podłogowych

Lampy podłogowe to nie tylko źródło światła, ale i niemała ozdoba każdego pokoju. To, jaki model wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, czy jej wygląd pasuje do aranżacji naszych wnętrz. Podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać lampę podłogową do swojego domu.

Oświetl swoje wnętrza, a przy okazji nadaj im niepowtarzalnego charakteru. W ofercie producenta Lookhome znajdują się setki ciekawych lamp, które urozmaicą każde mieszkanie i każdy dom. Jak dobrać lampę do wnętrza? Czym powinna się ona cechować? 

Odpowiedni design 

Lampa stojącaLampa stojąca fot. Shutterstock


Warto pamiętać o tym, że dostarczenie światła domownikom to główne, ale nie jedyne zadanie lampy stojącej. Ma ona przede wszystkim dobrze wyglądać i być dopasowana do pozostałych elementów wystroju. Przy wyborze lampy warto zwrócić uwagę na jej wygląd, formę, kształt oraz styl, w jakim ją zrobiono.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Lampa stojącaLampa stojąca fot. Shutterstock


Przy wyborze lampy stojącej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej cenę. Jest to, zwłaszcza w dzisiejszych czas, czynnik, który z pewnością należy uwzględnić. Oprócz tego zwróćmy uwagę na ilość, rodzaj oraz moc żarówek. Jeżeli zależy nam na tym, aby lampa była energooszczędna, warto wybrać żarówki LED. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, aby lampa miała także funkcje dodatkowe, takie jak ściemniacz czy ruchome ramię.  

Gdzie umieścić lampę w pokoju? 

Lampa stojącaLampa stojąca fot. Shutterstock


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie poza - "tam, gdzie potrzebujesz!". Lampa oprócz funkcji ozdobnej ma przede wszystkim zapewniać źródło światła, a to użytkownicy domu wiedzą, gdzie go brakuje. Niemniej warto rozważyć opcję postawienia lampy przy kanapie tak, aby z łatwością czytać książki lub przeglądać gazety. 

Warto pomyśleć o zakupi lampy stojącej, zwłaszcza, jeśli w którym pokoju w naszym domu brakuje światła. Należy dopasować naszą wymarzoną lampę nie tylko do wystroju pomieszczenia, ale i jego gamy kolorystycznej. Na stronie producenta Lookhome znajduje się szeroka oferta różnorodnych lamp, w której każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.