Funkcjonalność, trwałość i wygoda w nowej kolekcji Zara Home, we współpracy z Vincentem Van Duysen

Niesamowita współpraca belgijskiego projektanta i Zara Home, rozpoczęła się od wizyty Marty Ortegi, prezeski Inditex w domu architekta w Belgii. Oczarowana istotą jego projektów rozpoczęła współpracę, którą możemy teraz oglądać w sklepach marki na całym świecie.

Vincent Van Duysen to belgijski projektant urodzony w w 1962 roku. Wykształcenie projektowe zdobył w Szkole Architektury Saint Lucas w Gandawie a następnie przeniósł się do Mediolanu, gdzie pracował wraz z projektantką mody - Cinzia Ruggeri oraz Aldo Cibic, czyli współzałożycielem Memphis. 

Po kilku latach zdecydował się na założenie własnego biura projektowego w Antwerpii, a funkcjonalność i wygoda stały się jego znakiem rozpoznawczym, 

Jego kariera obfituje w ciekawe wyróżnienia, projekty i współprace, może się poszczycić tytułem Belgijskiego Projektanta Roku. Teraz w Zara Home możemy znaleźć prace wykonane we współpracy z tym fascynującym projektantem, które w przystępnych cenach mogą zagościć w naszych domach. 

Dla Van Duysena istotna jest relacja między architekturą a designem produktu, w kolekcji Zara Home możemy znaleźć projekty które opowiadają nam o doświadczaniu przestrzeni, o przenikających się materiałach i o wspaniałej grze łączenia faktur. Projekty z popularnej sieciówki dostępne dla wszystkich, dzięki współpracy z belgijskim projektantem łączą estetykę z funkcjonalnością. 

Ten projekt jest dla mnie głęboko osobisty. Stanowi kwintesencję mojego własnego DNA projektowego - wszystkiego, co udało mi się osiągnąć w projektowaniu w ciągu ostatnich 30 lat. Współpracując z Zara Home, jestem w stanie skupić się na istocie mojej filozofii projektowania i przetłumaczyć ją w sposób bardzo czysty. Kolekcja jest oparta na ponadczasowym wzornictwie. I oczywiście na jakości i komforcie, które przetrwają próbę czasu.
Mam nadzieję, że te przedmioty oferują inspirującą prostotę, która wniesie spokój do twojego domu, jednocześnie płynnie mieszając się z twoim stylem. Ostatecznie ta kolekcja jest zbudowana na czystości i esencjonalizmie, który przekracza style, kultury i epoki - są to meble, które ucieleśniają uniwersalne człowieczeństwo".

Linia produktów dostępna w Zara Home składa się z takich mebli jak wygodne sofy i fotele, ale również eleganckie stołki. Charakteryzują się subtelnie zakrzywione siedziska, które nadają im ponadczasowy wygląd. W kolekcji znajdziemy również wybór stolików bocznych, stolików kawowych i konsol. 

Projektant nie skupiał się jednak tylko na meblach, więc w linii kolekcji znajdziemy również lampy stołowe i mniejsze akcesoria oraz wspaniałe ręcznie tkane dywany.

SIDETABLE 02-03 z kolekcji by Vincent Van DuysenSIDETABLE 02-03 z kolekcji by Vincent Van Duysen Fot. Zara Home

Stolik boczny zaprojektowany przez Vincenta Van Duysena dla Zara Home, to już ikona. Prosty, ale równocześnie złożony projekt, który składa się z elementów, które można dowolnie łączyć, dzięki czemu może pełnić różne role w naszym wnętrzu. Produkowany rzemieślniczo z drewna dębowego i jesionowego, pokazuje naturalny proces starzenia się drewna. Autentyczność materiału i prostota formy nic nie ukrywają, dając nam ponadczasowy mebel. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.