Kuchenka turystyczna dla biwakowiczów. Jaka jest najlepsza?

WiB
07.07.2022 13:17
Kuchenka turystyczna to niezbędny sprzęt każdego biwakowicza. Pozwala na komfortowe przygotowanie posiłków poza domem. Jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się na wycieczkach górskich, rowerowych albo na wakacjach pod namiotem?

Kuchenka turystyczna.Kuchenka turystyczna. Fot. Shutterstock

Kuchenka elektryczna to jeden niezbędnych sprzętów biwakowych i wakacji pod namiotem, dzięki któremu można przygotować ciepłe posiłki. Jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Rodzaje kuchenek elektrycznych 

Palniki turystyczne. To dobry wybór dla wszystkich, którym zależy na niewielkim rozmiarze i małej wadze sprzętu do gotowania, a ten zmieści się w każdym bagażu. Ponadto sprawdzi się w wielu różnych miejscach i sytuacjach, na przykład na polu biwakowym, podczas górskiej albo rowerowej wyprawy. Palnik turystyczny może być zamontowany na małą butlę gazową albo na kartusz gazowy z gwintem, który jest praktyczną opcją przygotowania posiłków poza domem. Z tego rozwiązania korzystają nie tylko amatorzy, ale zawodowi kucharze gotujący w terenie. 

Jednopalnikowa i dwupalnikowa kuchenka turystyczna. Najczęściej montowane są na kartusz albo butlę gazową. Dobrej jakości modele wykonuje się ze stali nierdzewnej Inox, dzięki której są bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Tańsze sprzęty powstają ze stali kwasoodpornej, którą jest mniej trwała i odporna na korozję. Ponadto takie kuchenki turystyczne mogą różnić się rodzajem palnika. Droższe rozwiązania mają najczęściej palnik ceramiczny, który jest wydajniejszy i wpływa na wolniejsze zużycie kartusza lub butli gazowej. 

Nablatowa kuchenka turystyczna. Ten sprzęt może mieć jeden, a nawet 4 palniki. Nablatowa kuchenka turystyczna zasilana jest z butli gazowej i zajmuje więcej miejsca niż inne, podobne modele. Dlatego sprawdzi się najlepiej na działce, w ogrodzie czy też w kamperze. Producenci oferują wiele różnych modeli, które różnią się materiałem, jakością wykonania, ilością palników, rodzajem zasilania i możliwością posiadania pokrywy, która zwiększa praktyczność kuchenki turystycznej. 

Kuchenka turystyczna.Kuchenka turystyczna. Fot. Tiross

Dodatki do kuchenki turystycznej

Jednym z najpopularniejszych dodatków do kuchenki turystycznej jest płyta grillowa. Polecamy model wykonany z hartowanego aluminium z powłoką marmurową. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, lekkie i nie zajmuje dużo miejsca. 

Kuchenka turystyczna to niezbędny gadżet dla wszystkich, którzy uwielbiają gotować pod chmurką. Polecamy szczególnie modele niezależne od źródła energii. Mają bardzo atrakcyjne ceny. Są też niezastąpione w domu, w czasie awarii. Zaawansowane kuchenki turystyczne są też dużo trwalsze od tańszych modeli, zaskakują lepszą funkcjonalnością i często wiele z nich można komfortowo przetransportować. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • brrrr73rrrr

  Oceniono 6 razy 6

  Do turystycznej kuchenki elektrycznej przydałoby się przenośne gniazdko elektryczne.

 • solidny8

  Oceniono 4 razy 4

  ale jakie kuchenki elektryczne?????? pieprzony imbecyl.....

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  a jak nie będę miał to co mi zrobicie ?????

 • piq

  Oceniono 1 raz 1

  Ja często biwakuję w domu. Co muszę do tego mieć, redaktorze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX