Najpopularniejsze akcesoria samochodowe. Są praktyczne i niedrogie

Akcesoria samochodowe przydają się każdemu kierowcy. Są praktyczne i niedrogie, dlatego warto w nie inwestować. Oto najpopularniejsze propozycje w dobrych cenach.

Akcesoria samochodowe.Akcesoria samochodowe. Fot. Shutterstock

Praktyczne akcesoria samochodowe przydają się każdemu kierowcy. Zwiększają bezpieczeństwo jazdy, komfort przebywania w aucie, a ponadto większość z nich jest na każdą kieszeń. Dlatego warto w nie inwestować. 

Jakie akcesoria samochodowe warto kupić? 

W aucie przydają się wszelkiego rodzaju uchwyty - na kubki, telefon, nawigację, kamery cofania, monitory LCD i skrzynka z różnymi narzędziami. Dobrym pomysłem są też nawigacje i lokalizatory. 

Akcesoria samochodowe do telefonu

Akcesoria samochodowe do telefonów komórkowych są niedrogie, ale za to bardzo praktyczne. Są też najczęściej wybieranymi dodatkami. Wystarczy je tylko stabilnie przymocować, by mogły dobrze spełniać swoje funkcje, jak wszelkiego rodzaju uchwyty. Oto najpopularniejsze: 

  • Uchwyty magnetyczne. Można je zamontować w dowolnym miejscu w samochodzie. Wystarczy tylko pierwszy magnes przykleić w docelowym miejscu, a potem drugi z tyłu telefonu
  • Uchwyty na przyssawkę. Są najczęściej spotykanymi dodatkami w aucie. Można je niedrogo kupić i są bardzo wytrzymałe. Pozwalają też na ustawianie telefonu pod dowolnym kątem, co jest pomocne podczas podróży autem. 
  • Uchwyty montowane do kratki wentylacyjnej. Największym ich plusem jest to, że nie przysłaniają szyby i znajdują się blisko kierowcy. 

Uchwyt samochodowy.Uchwyt samochodowy. Fot. Shutterstock

Akcesoria samochodowe do czyszczenia 

Każdy kierowca powinien mieć w aucie akcesoria do mycia szyb, lusterek, tablic rejestracyjnych i innych ważnych elementów samochodu, których czystość wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Które dodatki są zatem niezbędne? Mogą być to specjalne chusteczki, skrobaczki, myjki, gąbki, ścierki, rękawice, dzięki którym można usunąć zabrudzenia czy nadmiar wody.

  • Myjki. Polecamy teleskopowe modele. Potrafią umyć nawet najbardziej niedostępne miejsca
  • Chusteczki myjące. Najlepsze będą woskowe, ponieważ nadają też połysku. Takimi można przetrzeć auto z zewnątrz
  • Ścierki z mikrofibry. Świetnie wchłaniają wodę z szyb czy lakieru, pozwalają również na wyczyszczenie powierzchni na błysk
  • Rękawice do mycia auta. Są jak gąbka, ale zapewniają większą wygodę podczas sprzątania. Dobrze też zabezpieczają dłonie przed różnymi chemikaliami. 

Akcesoria do samochodów elektrycznych

Przedstawiamy dodatki dla aut zasilanych energią. Do najważniejszych i najpopularniejszych należą przewody ładowania, a także torby i plecaki na kable ładujące. Przydają się też słupy stacji ładowania w różnych konfiguracjach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.