Źródło ciepła w ogrodzie na chłodniejsze wieczory? Palenisko ogrodowe ma wiele funkcji!

W domach, w zimowe wieczory marzymy o cieple płynącym z kominka. W niektóre letnie wieczory, gdy temperatura spada, z rozmarzeniem myślimy o cieple płynącym z ognia, tak by nadal móc spędzać czas na zewnątrz, ale w przyjemnej, ciepłej temperaturze.

Palenisko ogrodowe to sposób by ciepło domowego kominka było z nami również w ogrodzie lub na tarasie. Jednak palenisko to nie tylko sposób na ogrzanie się w chłodne, letnie lub jesienne wieczory, dzięki niemy przygotujecie również posiłek oraz zapewnicie dodatkowe oświetlenie.

Główne funkcje paleniska ogrodowego:

  • źródło ciepła
  • przyrządzanie potraw - na palenisku możemy grillować i piec
  • ciekawe oświetlenie
  • możliwość połączenia z wędzarnią ogrodową

Nowoczesne paleniska ogrodoweNowoczesne paleniska ogrodowe Fot. Łazienka plus

Miejsce na palenisko ogrodowe

Gdy szukacie na działce miejsca na palenisko ogrodowe, warto zdecydować się na miejsce osłonięte od wiatru, dzięki temu będzie lepiej spełniało swoją rolę i będzie bezpieczne w użytkowaniu.

Najciekawsze paleniska ogrodowe:

Na rynku znaleźć można wiele modeli, które różnią się kształtem, rozmiarem czy materiałem wykonania. I to właśnie materiał wykonania będzie świadczył o wysokiej jakości produktu. Najlepsze parametry zapewni nam palenisko wykonane z surowej stali, dzięki czemu zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania. 

Wybierając najlepsze palenisko do naszego ogrodu lub na taras, nie możemy kierować się jedynie jego estetyką i warto przemyśleć jakie mamy potrzeby, dzięki czemu odpowiednio dobierzemy ten ogrodowy sprzęt. Z pewnością palenisko ogrodowe może być dobry źródłem ciepła i światła w naszym ogrodzie, a dzięki dodatkowym akcesoriom da nam możliwość przygotowania posiłku, a nawet stworzenia własnej wędzarni ogrodowej. 

Wybór palenisk ogrodowychWybór palenisk ogrodowych Fot. Łazienka plus

Stożkowe palenisko o nowoczesnej formie wykonane jest ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Ten typ paleniska posiada wewnętrzną siatkę, która zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się ognia i ochroni przed iskrami. Palenisko takie będzie elegancko wyglądającym źródłem ciepła i światła na tarasie.

Prosta forma palenisk ogrodowych, pasuje do wielu aranżacji tarasu i ogrodu. Palenisko wykonane z surowej, nieobrobionej stali jest masywne i zapewnia dobrą stabilność. A dzięki dużej średnicy paleniska, zapewniamy sobie dużą podstawę pod ruszt grilla ogrodowego.

 Czy warto zdecydować się na palenisko ogrodowe?

Ognisko kojarzy nam się z wakacjami i cudownym relaksem, ale by rozpalić tradycyjny ogień musimy szczególnie przemyśleć i wyznaczyć miejsce na jego rozpalanie. Będzie to najpewniej jedno stałe miejsce, odpowiednio zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się ognia. W przypadku paleniska miejsce możemy dowolnie zmieniać, a nasze palenisko przenosić zależnie od upodobań. Wykorzystując palenisko ogrodowe, możemy rozpalić ogień nawet na tarasie. 

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest również wykorzystanie kilku palenisk jako punktów oświetlenia w ogrodzie. Nada to naszej aranżacji niezwykły nastrój.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.