Uniknij tych 5 częstych błędów podczas remontu kuchni

Remont kuchni, może być ekscytującym przeżyciem, o ile nie przysporzy nam tylko stresu i nerwów. Z pewnością warto więc uniknąć tych 5 najczęstszych błędów!

Dodatki i mniejsze elementy łatwo można wymienić, jednak szafki kuchenne i płytki to wybór na dłużejDodatki i mniejsze elementy łatwo można wymienić, jednak szafki kuchenne i płytki to wybór na dłużej Fot. Shutterstock

Architekci, wykonawcy i projektanci są zgodni, że remont kuchni wcale nie musi być traumatycznym przeżyciem o ile odpowiednio go zaplanujemy i nie będziemy popełniać podstawowych błędów.

1. Wybór urządzeń po zainstalowaniu już mebli i blatów kuchennych.

W projektowaniu kuchni każdy centymetr ma znaczenie. Wybór urządzeń kuchennych, gdy dobierzemy już wszystkie meble to zdecydowanie zły pomysł, i może okazać się, że niewiele co możemy dopasować.

2. Ignorowanie zasady trójkąta kuchennego.

Nawet najpiękniejsza kuchnia, z najlepszymi urządzeniami nie będzie funkcjonalna, gdy nie będziemy przestrzegać zasady trójkąta między kuchenką, zlewem i lodówką. Dzięki temu praca w kuchni będzie bardziej efektywna.

3. Zbytnie podążanie za trendami

Remont kuchni to nie tylko wybór dodatków i koloru ścian, podążając ślepo za trendami możemy za rok mieć kuchnię, która nie będzie już modna, a my zostaniemy z nią na kolejne lata.

Szafki kuchenne i blaty powinny być ponadczasowe, a trendy wprowadzać możemy mniejszymi elementami i oświetleniem

Przechowywanie w kuchniPrzechowywanie w kuchni Fot. Shutterstock

4. Nie przykładanie odpowiedniej wagi do przestrzeni potrzebnej do przechowywania

Architekci i projektanci zgadzają się, że klienci często bagatelizują ilość przestrzeni potrzebnej na przechowywanie. Planując kuchnię warto myśleć o różnych systemach przechowywania, które pozwolą nam na odpowiednie segregowanie odpadów, przechowywanie żywności i sprzętów kuchennych , których nie używamy na co dzień. 

5. Bagatelizowanie finalnego kosztu remontu

W trakcie remontu kuchni, szczególnie przy szalejących cenach na rynku, dobrym rozwiązaniem jest założenie sobie tak budżetu, by mieć około 15% zapasu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.