Żaluzje drewniane - idealny dodatek do wnętrz w stylu japandi, scandi, boho

Uwielbiasz nowoczesne, a jednocześnie naturalne rozwiązania? Żaluzje drewniane będą doskonałym wyborem. Pięknie uzupełnią aranżacje skandynawskie, w stylu japandi, boho, klasyczne czy minimalistyczne wnętrza, które cenią sobie ekologiczne rozwiąznia. Zobacz, jak pięknie się prezentują w różnych stylach. Oto nasze propozycje.

Żaluzje drewniane to świetny wybór do wszystkich wnętrz, w których dominują naturalne materiały. Dlatego doskonale dopełnią aranżacje w stylu japandi, scandi czy boho. Sprawdzą się też w wielu innych, nowoczesnych domach, które cenią sobie naturalne piękno. 

Styl japandi charakteryzują głównie proste, naturalne materiały, jak drewno, tynki strukturalne, gliniane i papierowe dekoracje. We wnętrzach boho jest sporo wikliny, rattanu, bambusa. Natomiast w każdym  pomieszczeniu w stylu eko nie może również zabraknąć tekstyliów z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna, a także drewnianych dodatków. To one dodają każdemu pomieszczeniu naturalnego blasku. Dlatego żaluzje drewniane będą świetnym wyborem. 

Żaluzje drewniane.Żaluzje drewniane. Fot. Anwis

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane? 

Żaluzje drewniane doskonale uzupełnią każdą aranżację, w której dominują naturalne materiały. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego można je dopasować do prawie każdego stylu. Można wybierać też spośród różnych wzorów i odcieni natury. 

Ważnym elementem żaluzji drewnianych jest tzw. drabinka, która utrzymuje lamele w pozycji poziomej, a także umożliwia sterowanie ich położeniem. W wariancie ze sznurkami jest subtelnym i prawie niewidocznym detalem. W wersji tekstylnej - wyjątkową ozdobą żaluzji i wnętrza. Drabinka żaluzji drewnianych może mieć różne szerokości - 10, 12, 25 lub 38 mm, a także kolory.

Żaluzje drewniane mają również ładnie wykończone inne elementy, takie jak  pokrętło, obciążnik sznurka czy maskownica rynny górnej. Mogą mieć też lamele w różnych rozmiarach, dzięki czemu produkt można idealnie dopasować do wielkości i rodzaju okien. Lamele o szerokości 25 mm dobrze sprawdzą się jako osłony niewielkich szyb. Warto do nich dobrać stalowe linki prowadzące. Wtedy będą idealnie przylegały do okien uchylnych. Lamele o szerokości  50 i 70 mm często wybiera się do większych przeszkleń, na przykład dużych okien salonowych i drzwi tarasowych.

Żaluzje drewniane.Żaluzje drewniane. Fot. Anwis

Żaluzje drewniane można też dobrać do okien o niestandardowych kształtach. Mogą być montowane w świetle szyby, do ściany lub do sufitu i mieć ręczny albo elektryczny mechanizm sterowania. 

Inne zalety żaluzji drewnianych 

  • Zastosowanie naturalnych materiałów, które pięknie się prezentują i są bardzo wytrzymałe, co zapewnia długotrwałe użytkowanie produktu
  • Precyzyjna regulacja ilości światła, bez konieczności podnoszenia żaluzji
  • Szeroka gama kolorystyczna 
  • Duży wybór szerokości lameli drewnianych 
  • Solidny system sterowania sznurkami lub łańcuszkami koralikowymi 
  • Długa gwarancja 

Żaluzje drewniane.Żaluzje drewniane. Fot. Anwis

Do wnętrz urządzonych w jasnych kolorach, polecamy białe i jasnobeżowe żaluzje drewniane

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.