Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ją do nabłyszczania liści roślin domowych. Znasz ten sposób?

Rośliny pełnią ważną rolę w naszych domowych wnętrzach. Ten domowy sposób jest zero waste i pozwoli Ci wspaniale nabłyszczyć liście roślin domowych. Sprawdź sam jak działa

Odpowiednia pielęgnacja roślin domowych to podstawaOdpowiednia pielęgnacja roślin domowych to podstawa Fot. Shutterstock

W sklepach dostępnych jest wiele preparatów, których można użyć do nabłyszczania liści roślin doniczkowych. Dzięki temu, wasze rośliny będą nie tylko pięknie wyglądać i błyszczeć, ale zapobiegnie to również osadzaniu się kurzu i ograniczy parowanie wody przez liście. 

Zanim sięgniecie po gotowe sklepowe preparaty sprawdźcie co macie już w domu i skorzystajcie z domowych sposobów nabłyszczania liści. Na pewno będą one bezpieczne i nie będą zawierały sztucznych składników. 

Podobnie jak wycieramy kurz z mebli, powinniśmy usuwać kurz gromadzący się na liściach. Dzięki temu umożliwimy roślinom normalne funkcjonowanie i proces oddychania. 

Kurze najlepiej wycierać zwilżoną i miękką ściereczką, co przygotuje liście na późniejsze zabiegi pielęgnacyjne. 

Domowe sposoby nabłyszczania liści

W naszych domach możemy znaleźć kilka środków, którymi w naturalny sposób zadbamy o nasze rośliny.

Skórka od banana - zamiast wyrzucać do kosza wykorzystajcie ją do pielęgnacji roślin. Wnętrze skóry tego owocu jest bogate w składniki odżywcze i witaminy, które odżywią kwiaty i wspomogą dobry rozwój roślin domowych. 

Olej - Gdy do mycia liści roślin używamy wody, warto dodać do niej kilkanaście kropli oleju. Dzięki temu liście będą super lśniące i mogą wykazywać właściwości antystatyczne.

Nie wyrzucaj skórek od banana, świetnie sprawdzą się przy pielęgnacji roślinNie wyrzucaj skórek od banana, świetnie sprawdzą się przy pielęgnacji roślin Fot. Shutterstock

Jednak pamiętajcie, że nie wszystkie rośliny można nabłyszczać. Najlepiej nabłyszczać m.in. fikusy sprężyste, monstery dziurawe, skrzydłokwiaty i anturium.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.