Jak dbać o orchideę? Trzymaj się kilku zasad, a będzie pięknie kwitnąć

Prawie każdy z nas lubi, gdy w jego domu pięknie kwitną kwiaty. Jednak w jaki sposób dbać o nie tak, aby towarzyszyły nam przez długie lata? Postępuj według tych porad, a będziesz cieszyć się swoim storczykiem przez lata.

Orchidea (znana również pod nazwą storczyk) to kwiat, który bardzo często gości w polskich domach. Uchodzi za kwiat, o który bardzo ciężko zadbać, ale to mit. Nasz storczyk przetrwa długie lata, jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku kluczowych zasadach jego pielęgnacji.  

Jakie warunki dla orchidei? 

OrchideaOrchidea fot. Pixabay


Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest miejsce, w którym postawimy nasz storczyk. Kwiat ten preferuje średnie nasłonecznienie, dlatego nie powinien stać ani w zbyt ciemnym, ani w zbyt jasnym miejscu. Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpływa na stan roślin z rodziny storczykowatych jest temperatura. Nie powinna ona przekraczać pułapu od 22 do 25 stopni Celsjusza.  

Bardzo istotne jest również jej odpowiednie podlewanie. Storczyk absolutnie może zostać przelany! Prowadzi to do gnicia korzeni, a co a tym idzie, do obumarcia rośliny. Należy uważnie obserwować kolor korzeni storczyka, aby do tego nie dopuścić.  

Jak podlewać orchideę? 

Ważny jest również sposób podlewania tego kwiatka. Należy mieć na uwadze, że powinien być podlewany mniej więcej co 14 dni. Nie zalewamy jednak ziemi wodą, a wkładamy doniczkę do wody z tą cieczą. Po upływie 15-20 minut należy odlać nadmiar wody i gotowe! Równie ważna jest kwestia odżywiania kwiatka. Storczyki w stanie wzrostu powinny być nawożone co około 14 dni. Skąd będziemy wiedzieć, że nasza roślina potrzebuj wody? Warto zwrócić uwagę na kolor korzeni. Korzenie szare wymagają podlania, a korzenie zielone są odpowiednio nawodnione.  

Warto pomyśleć o zakupi storczyka, ale trzeba pamiętać, że należy odpowiednio o niego dbać. Postępuj według wyżej wymienionych kroków, a twoja orchidea zakwitnie niejeden raz.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.