Sen o designie, czyli łóżka z designerskim wezgłowiem

Nieszablonowe rozwiązania do sypialni sprawią, że wasza sypialnia nabierze wyjątkowego charakteru. Piękne kolory i geometryczne wzory wezgłowi zachwycają i zapraszają do odpoczynku

Łóżko, spędzamy w nim ponad 1/3 swojego życia. To niewątpliwie najważniejszy mebel w naszym domu, bez którego na pewno się nie obędziemy. 

Na początku za łóżka służyły legowiska ze skór zwierzęcych i siana, przygotowane na ubitej ziemi. A pierwsze bardzo jeszcze prymitywne łóżka pojawiły się w IV tysiącleciu p.n.e. Wtedy zaczęto używać wąskich pryczy z drewnianymi wezgłowiami. 

Współczesne łóżka słabo już przypominają pierwsze modele wykorzystywane przez naszych przodków, a z pewnością są o wiele wygodniejsze. 

Tapicerowane łóżko z designerskim zagłówkiem. Łóżko PLUMTapicerowane łóżko z designerskim zagłówkiem. Łóżko PLUM Fot. Design Town

Wybierając łózko do sypialni, warto zainteresować się designerskimi wezgłowiami, które z pewnością zamienią nasze łóżko w gustowną oazę relaksu. 

Oczywiście priorytetem przy wyborze łóżka powinna być wygoda. Wezgłowie jest nie tylko designerskim dodatkiem, zabezpiecza ono również ścianę, oraz jest miękkim i wygodnym oparciem dla osoby wypoczywającej na łóżku. 

Designerskie łóżko tapicerowane z wezgłowiem BISQUITDesignerskie łóżko tapicerowane z wezgłowiem BISQUIT Fot. Design Town

Tapicerowane wezgłowie łóżka nada sypialni szyk i sprawi, że nabierze efektownego charakteru. 

Wyjątkowe, kolorowe, tapicerowane zagłówki odmienią wygląd łóżka i całej sypialni. Jednak zagłówek taki należy docenić nie tylko za wygląd, ale również za wygodę i funkcjonalność. Dzięki miękkiemu wezgłowiu będziesz mógł spędzać w łóżku długie godziny, czytając książkę, pijąc ciepłą herbatę czy pracując na laptopie. Wezgłowie zapewni wygodne oparcie dla pleców. 

Nieszablonowe, stylowe łóżka z nietuzinkowymi wezgłowiami zostały zaprojektowane przez Katarzynę Jasyk. Te eleganckie rozwiązania wprowadzą atmosferę pełną ciepła i spokoju do Twojej sypialni, jednocześnie będąc kwintesencją dobrego i nowoczesnego designu. 

Łóżka te zostały wykonane z wysokiej jakości aksamitnej tkaniny. Czy poranek od razu nie jest piękniejszy, gdy budzisz się w tak pięknej, kolorowej aranżacji?

Tapicerowane łóżko z designerskim wezgłowiem STONETapicerowane łóżko z designerskim wezgłowiem STONE Fot. Design Town

Jaki materiał wybrać na zagłówek?


Jeśli w sypialni najważniejszy jest dla ciebie komfort i wygoda postaw na wezgłowie obite skórą, aksamitem lub innym miękkim materiałem. Wezgłowia takie mają główną konstrukcję z płyty drewnianej lub płyty MDF. Elegancko wykończone aksamitne zagłówki są komfortowym i gustownym elementem wykończenia w sypialni. 

Częstym wyborem do sypialni jest również wybór zagłówka pikowanego, który świetnie sprawdza się w sypialniach w stylu glamour. Jednak odpowiednie kolory i dodatki sprawią, że pikowane wezgłowie zadziała również w sypialni w stylu retro, a nawet boho. 

Interesującym wariantem są również zagłówki modułowe, które składają się z mniejszych elementów, które dowolnie łączymy ze sobą, by stworzyć wspólną całość. 

Tapicerowane łózko z wezgłowiem AliceTapicerowane łózko z wezgłowiem Alice Fot. Design TownWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.