Minimalistyczny taras - te meble i dodatki go urządzą. Trwa wyprzedaż

Minimalistyczny taras lub balkon wciąż są modne. Traktujemy je jako piękną i stylową wizytówkę domu. Miejsce, w którym można się dobrze zrelaksować i spędzić czas. Jak zaaranżować minimalistyczny taras? Mamy wiele ciekawych produktów w promocyjnych cenach.

Minimalistyczny taras.Minimalistyczny taras. Fot. Shutterstock

Minimalistyczny taras może być i stylowy, i funkcjonalny. Często nie trzeba też rezygnować z wszelkich dekoracji. Ważne, by pasowały do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Jak urządzić minimalistyczny taras lub balkon, który pozwoli na komfortowy odpoczynek? Przedstawiamy propozycje mebli i dodatków, które doskonale sprawdzą się w każdej przestrzeni. 

Co to jest styl minimalistyczny? 

Styl minimalistyczny stawia na proste, funkcjonalne meble i dodatki w stonowanych kolorach, takich jak biel, czerń, beż, brąz czy szarość. W ofercie wielu producentów dostępne są również minimalistyczne produkty w żywych kolorach, które często stanowią ożywczy, dekoracyjny element aranżacji. Ten styl dobrze sprawdza się w urządzaniu mieszkań, tarasów i balkonów, pomaga stworzyć szykowną, stylową i praktyczną przestrzeń. 

Minimalistyczny taras.Minimalistyczny taras. Fot. Shutterstock

Minimalizm na tarasie i balkonie

Podstawą minimalistycznej aranżacji jest ograniczenie elementów wyposażenia pomieszczenia, a także udekorowanie go meblami, dodatkami i roślinami o podobnej, prostej formie. Zazwyczaj są rozplanowane tak, by tylko subtelnie podkreślały piękno danej przestrzeni i sprzyjały odpoczynkowi. Jeśli chodzi o roślinność, często są to trawy ozdobne, zielone krzewy i drzewka. 

Jakie meble do minimalistycznego tarasu warto wybrać?

Na minimalistycznym tarasie sprawdzą się duże wygodne sofy lub narożniki, czasem fotele, hamaki o prostych zgeometryzowanych formach, bez nadmiernych dekoracji, z miękkimi i wygodnymi siedziskami, poduszkami. Wybiera się takie sprzęty, które zapewnią duży komfort odpoczynku w pojedynkę, jak również z rodziną czy znajomymi. Najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej, aluminium, drewna i materiałów sztucznych, jak polipropylen i technorattan.

Minimalistyczne dekoracje na taras i balkon

Do najpopularniejszych dekoracji minimalistycznego tarasu należą skrzynki, donice i osłonki, a także różnego rodzaju tekstylia, jak małe i duże poduszki, siedziska, dywaniki zewnętrzne. Ważną ozdobą jest też odpowiednio dobrane oświetlenie. Zazwyczaj stawia się na niewielkie, subtelnie wykończone oprawy świetlne. Mogą być to girlandy, jak również lampy solarne. Ważną rolę w budowaniu klimatu odgrywają lampiony i świece.

Minimalizm można też łączyć z innymi stylami

Styl minimalistyczny tworzy piękne kompozycje aranżacyjne z innymi stylami. Świetnie prezentuje się z designem skandynawskim, vintage, a nawet orientalnym. Wystarczy odrobina kreatywności, by zaaranżować niebanalną i praktycznie urządzoną strefę relaksu pod chmurką. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.