Jakie rośliny do łazienki bez okna? Przedstawiamy top 5

Rośliny to nieodmienny element wystroju naszych mieszkań. Towarzyszą nam nie tylko na balkonach i w ogrodach, ale i w środku pomieszczeń. Jednak jak wybrać roślinę, która będzie odpowiednia do słabo oświetlonych miejsc.

PaproćPaproć fot. Shutterstock


Łazienka to miejsce w domu, w którym spędzamy dużo czasu. Wcale nie musimy rezygnować z jej ozdabiania! W tym pomieszczeniu również odnajdą się kwiaty. Wystarczy wybrać odpowiednie gatunki. Oto top 5 kwiatów do łazienki bez okna.  

Paproć nefrolepis 

Paprocie to rośliny bardzo często spotykane w polskich domach. Nie lubią słońca, za to lubują się wilgoci, dlatego będą idealne do łazienki bez okna. 

Skrzydłokwiat 

To kwiat, który lubi nie tylko wilgoć, ale i ciepło. Ponadto wykazuje również właściwości oczyszczające. Roślina ta miała piękny, biały kwiat, który kształtem przypomina skrzydło. Jego zapach jest delikatny i przyjemny. Skrzydłokwiat idealnie sprawdzi się w łazience bez okna.  

Dracena 

To roślina z tej samej rodziny co... szparagi! Może nie jest tak smaczna, ale na pewno cieszy oko. Ma białe lancetowate liście o ciekawych barwach - są zielonoróżowe. Jest bardzo niewymagająca w uprawie, w cieniu rośnie po prostu wolniej. Należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu. 

Cibora zmienna 

To roślina, która do życia potrzebuje dużej ilości wody. Jednak ze względu na to, że nie lubi dużej ilości słońca, idealnie nada się ona do łazienki. Cibora pochodzi z Madagaskaru, a pióropusz jej liści przypomina kształtem parasol. 

Anturium 

To tropikalna roślina, która ma czerwone lub różowe kwiaty. Ich liście są sercowate lub mają kształt owalu, a ich uprawa jest niezwykle niewymagająca. Kwitną cały rok i lubią wilgotne powietrze.  

Warto pomyśleć o doborze odpowiedniej rośliny do naszej łazienki, nawet jeśli nie ma w niej okna. Jak widać, jest wiele kwiatów, które odnajdą się w tym ciemnym, aczkolwiek niezwykle wilgotnym środowisku.  

Więcej o: