Jak utrzymać porządek w domu? Ta metoda podbija internet!

Szukasz sposobu się na uporanie się z wszechobecnym kurzem? Ten prosty sposób pomoże ci w walce z nieczystościami! Wypróbuj metodę, która podbija internet.

SprzątanieSprzątanie fot. Shutterstock


Sprzątanie to obowiązek, który musimy wykonywać przynajmniej kilka razy w tygodniu. Czy istnieje sposób na ograniczenie tego czasu, który poświęcamy, aby nasz dom lśnił czystością? Ta metoda bije rekordy popularności w internecie! 

Triki na utrzymanie domu w czystości 

Czystość naszego domu nie zależy bynajmniej od tytanicznego, kilkugodzinnego wysiłku raz w tygodniu. Jeśli chcemy mieć czysty dom, trzeba wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Regularne zmywanie, wyrzucane śmieci i wycieranie kurzu to absolutne minimum, które trzeba wykonywać codziennie. Dobrym pomysłem jest również zrobienie planu sprzątania, dzięki któremu utrzymamy dom w czystości niewielkim nakładem sił. To co się liczy, to regularność. Pomogą również internetowe myki. 

Myk na mniejszą ilość kurzu 

Jeżeli chcesz zmniejszyć ilość kurzu, która osadza się na twoich meblach możesz wypróbować sposób, który wypróbowały już tysiące. Wystarczy rozcieńczyć odrobinę płynu do płukania w wodzie, zamoczyć w niej ścierkę i przetrzeć powierzchnie w domu. Ten sposób sprawi, że kurz będzie się mniej osadzał, a w naszym domu rozniesie się przyjemny zapach.  

Podział obowiązków 

To co niezwykle ważne, to podział obowiązków. Jeśli ułożymy wspomniany już plan sprzątania i podzielimy poszczególne zadania pomiędzy domowników, będzie nam o wiele łatwiej utrzymać porządek i sprzątać regularnie. Liczy się również to, kiedy sprzątamy. Odkładanie rzeczy na później to nigdy nie jest dobry pomysł, szczególnie że większość plam należy posprzątać od razu, aby nie zostały ślady.  

Już dzisiaj zaplanuj porządki w swoim mieszkaniu i regularnie wykonuj założone cele. Zobaczysz wielką różnicę w czystości twojego wnętrza.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.