Donice z betonu architektonicznego i jego imitacji: top 18 z Castoramy

Donice z betonu potrafią być ładną i praktyczną dekoracją ogrodu, tarasu i balkonu. Zalet mają sporo. Przedstawiamy również wybrane hity z Castoramy w dobrych cenach.

Donice z betonu architektonicznego.Donice z betonu architektonicznego. Fot. Shutterstock

Teraz modne są nie tylko betonowe ściany i podłogi. Na nowoczesnym balkonie, tarasie, w ogrodzie, przestrzeniach biurowych pięknie prezentują się także minimalistyczne donice z betonu. Mają też wiele funkcjonalnych zalet. 

Betonowe donice ze zdobieniamiBetonowe donice ze zdobieniami Fot. castorama

Donice z betonu architektonicznego - zalety 

Są bardzo odporne na zmienne warunki pogodowe, niskie i wysokie temperatury, promienie UV i mają wytrzymałą konstrukcję, która zapewnia im wieloletnią trwałość, nawet kiedy stoją na zewnątrz. Dlatego donice z betonu coraz chętniej wystawiane są w ogrodach, na balkonach i tarasach. Dzięki sporej masie gwarantują też dużą stabilność, dlatego można w nich sadzić nawet większe drzewka. Swoją długoletność często zawdzięczają dobrej jakości naturalnym materiałom, dużej grubości ścian i masie. Są również impregnowane, co zwiększa ich trwałość. 

Donice z betonu w porównaniu do produktów z plastiku nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, dlatego zachowują swój pierwotny wygląd przez długie lata. Będą świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają produktów z naturalnych materiałów, o surowym wyglądzie.

Donica Verve o średnicy 60 cm.Donica Verve o średnicy 60 cm. Fot. Castorama

Donice z imitacji betonu

Donice z imitacji betonu również wniosą powiew nowoczesności. Często są w kolorze jasnego cementu. Dlatego łudząco przypominają beton. Świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni relaksu, która lubi chłodniejsze barwy. Nie tylko na balkonie, ale również w domu, ponieważ to formy o wiele lżejsze niż donice z naturalnego betonu. Mniejsze donice z imitacji betonu można je stawiać nawet na parapecie.

Aranżacje z donicami z betonu

Donice z betonu świetnie wpiszą się w styl industrialny, minimalistyczny, skandynawski czy japandi. Pięknie prezentują się w towarzystwie drewna, a także innych, naturalnych materiałów. Dlatego mają sporo możliwości aranżacyjnych. Można je też łączyć z produktami z rattanu, wikliny, marmuru. Wystarczy odrobina kreatywności, by stworzyć ładną, niebanalną i praktyczną przestrzeń relaksu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.