Te kwiaty szczególnie lubią słońce. Nie bój się kupić ich na balkon!

Utrzymanie ogrodu w dobrym stanie to nie lada wyzwanie. Naszym przeciwnikiem są nie tylko chwasty i szkodniki, ale i w pewnym sensie jest nim również nadmiar słońca. Niedostateczne podlewanie to główna przyczyna obumierania kwiatów.

Balkon z roślinamiBalkon z roślinami fot. Shutterstock


Jak temu zapobiec? Wystarczy zakupić do swojego ogrodu lub balkonu odpowiednie kwiaty. Jeśli nasz balkon skierowany jest w stronę południową, jest to absolutny must have. Dobranie odpowiednich kwiatów, które przy okazji cieszą oko, to niezwykle ważne zadanie. Jakie kwiaty lubią słońce? 

Najlepsze kwiaty na słoneczny balkon 

Pierwszym, oczywistym niemal wyborem, są oczywiście pelargonie. Bardzo lubią słońce i są bardzo wytrzymałe na chwilowe niedobory wody. Co więcej, okres ich kwitnienia trwa przez cały sezon, a ich wybór jest naprawdę szeroki. Istnieje wiele odmian pelargoni, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko kolorami, ale i kształtami kwiatów.  

Oprócz tego warto wspomnieć o osteospermum oraz gazanii lśniącej. Oba te kwiaty bardzo lubią słońce na tyle, że w pochmurne dni zwijają swoje płatki. Poza tym warto pamiętać o wilczomlezach, begonii, heliotropie i lananie. Kwiaty te nie tylko kwitną przez cały sezon, ale i są bardzo mało wymagające.  

Jak uprawiać kwiaty na słonecznym balkonie? 

Warto mieć na uwadze, że na słonecznych balkonach ziemia w pojemnikach wysycha niezwykle szybko. Innym zagrożeniem dla kwiatów jest temperatura, która za dnia jest niezwykle wysoką, a nocą gwałtownie spada.  

Jeśli chcemy, aby nasze rośliny były w dobrej formie, powinniśmy pomyśleć o zainstalowaniu zaciemnienia na balkonie. Kolejna wskazówka to to, aby pojemniki, w których sadzimy kwiaty były odpowiedniego koloru. Nie ciemne, a jasne, ewentualnie w kolorze ziemi. Poza tym liczy się ich rozmiar, ziemia w małych doniczkach wysycha zdecydowanie szybciej. Nie wybierajmy doniczek metalowych, bowiem szybko się nagrzewają i mogą nawet uszkodzić przez to korzenie.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA