Sposób na komary? Odpowiednie rośliny! Zasadź je na balkonie lub w ogrodzie

Komary to bolączka każdego z nas. Na szczęście istnieje sposób, aby ograniczyć spotkania z tym nieprzyjaznym owadem. Wystarczy zakup odpowiednich roślin na balkon lub do ogrodu!

KomarKomar fot. Shutterstock


Istnieją rośliny, które odstraszają komary. Ich zakup to naturalny i prosty sposób na to, aby raz na zawsze wygonić je ze swojego ogrodu. Podpowiadamy co trzeba zasadzić, aby móc cieszyć się świętym spokojem.  

Rośliny odstraszające komary 

Miło jest spędzać wieczory na dworze, jednak nierzadko przeszkadzają w tym komary. Czasami repelenty i świece nie dają sobie z nimi rady i wtedy należy zasięgnąć natury. Posadź w swoim pobliżu rośliny odstraszające komary i ciesz się spokojem. Ty będziesz cieszyć się zapachem kwiatów, podczas gdy komary będą od niego uciekać.  

Jakie rośliny odstraszają komary? Są to: kocimiętka, włoski koper, lawenda, komarzyca (o ironio!) i bodziszek korzeniasty. Poniżej opisujemy najpopularniejsze z nich: 

Kocimiętka - dorasta nawet do 40 cm wysokości! Wyglądem przypomina lawendę, z tym że kwitnie na początku lipca i do września ozdabia ogród pięknymi kwiatami. Niestety, przepadają za nią również nawet koty, co może powodować niszczenie rośliny.  

Lawenda - może mieć różną barwę, choć najczęściej spotyka się ten kwiat w fioletowym ubarwieniu. Kwiaty kwitną przez całe lato, a po przekwitnięciu należy obciąć pędy. Wtedy zakwitną również na jesień. Z jednej strony wabi do siebie pożyteczne owady, takie jak pszczoły i trzmiele, zaś z drugie przegania komary i meszki.  

Bodziszek korzeniasty – to bylina o intensywnym zapachu, który odstrasza insekty. Na szczęście nie jest to roślina wymagają w uprawie, dobrze rośnie zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Dobrze znosi suszę i można hodować go na balkonie.  

Warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu balkonów, bowiem lato jest jeszcze w pełni. Ochrona przed komarami przyda się nam jeszcze niejeden raz. Warto zainwestować w te piękne kwiaty, żeby ochronić się przed upornym bzyczeniem.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA