Spróbuj tego sposobu, a twoje ręczniki będą miękkie i puszyste

Gdy twoje ręczniki stają się twarde i sztywne prawdopodobnie popełniasz najczęstszy błąd podczas prania. Dzięki temu trikowi sprawisz, że będą niezwykle puszyste i miękkie!

Miękkie, puszyste i pachnące ręczniki dzięki prostemu trikowiMiękkie, puszyste i pachnące ręczniki dzięki prostemu trikowi Fot. Shutterstock

Nowe ręczniki zachwycają miękkością i puszystością, chcielibyśmy utrzymać taki stan rzeczy jak najdłużej, kupujemy więc najdroższe płyny do zmiękczania i szukamy nowych drogich produktów, które mają nam w tym pomóc. Jednak metoda jest prosta, tania i łatwo dostępna. 

Co jest powodem, dla którego nasze ręczniki tracą miękkość?

Główną przyczyną powodującą sztywność naszych ręczników jest nieprawidłowe pranie. Jest to błąd, który popełnia wiele osób. Najczęstszym błędem jest próba prania zbyt wielu rzeczy na raz. W przypadku prania na raz zbyt wielu ręczników, możemy przeładować pralkę, i uniemożliwić dokładne wypłukanie środków do prania z tkaniny. Źle wypłukane ręczniki mogą stać się twarde i sztywne, ponieważ środki piorące pozostaną we włóknach. Może to również powodować niepożądane reakcje skórne. 

Podobny efekt możemy zaobserwować, gdy wybieramy cykl prania w zbyt niskiej temperaturze. Może to skutkować nieodpowiednim rozpuszczeniem się środków do prania, i osadzeniem się ich na ręcznikach. 

Domowe sposoby na miękkie i puszyste ręczniki?

Domowe sposoby na pranie z pewnością nie zrujnują twojego portfela. Najlepszy sposób na skuteczne pranie, usunięcie plam i brzydkiego zapachu, ale przede wszystkim na zachowanie miękkości tkanin, jest... ocet!

Ręczniki mogą być siedliskiem bakterii, czemu sprzyja wilgotne i ciepłe środowisko. Dlatego szczególnie należy o nie zadbać i odpowiednio je prać. Dzięki wlaniu połowy szklanki octu do pralki, zapewnimy sobie super chłonne, czyste i miękkie ręczniki. 

Szklanka octu dodana zamiast płynu do płukania pomoże nam usunąć osad z materiału i zadba by ręczniki były odpowiednio miękkie i puszyste. Jeśli obawiacie się o zapach octu na praniu, zdecydowanie nie musicie, jego aromat szybko się ulatnia, więc ten zapach nie będzie w żaden sposób wyczuwalny. 

Miękkie i puszyste ręczniki wymagają odpowiedniej pielęgnacjiMiękkie i puszyste ręczniki wymagają odpowiedniej pielęgnacji Fot Shutterstock

Najlepszym sposobem, by odpowiednio zadbać o miękkość ręczników jest uruchomienie osobno cyklu prania, a następnie po wlaniu octu uruchomienie samego cyklu płukania. 

Dzięki temu detergenty używane w pralce, nie zneutralizują zmiękczającego działania octu, na którym nam tak zależy. 

Zasady - czyli jak dbać o nasze ręczniki, by zawsze były super miękkie i puszyste.

  • Po wyciągnięciu ręczników z pralki, należy je mocno strzepnąć, by mokre włókna ręczników nie były tak zbite. 
  • Ręczniki warto suszyć na zewnątrz, lub w przewiewnym miejscu, tak aby mieć pewność, że wyschną odpowiednio szybko i nie zatęchną. 
  • Dobrym sposobem na suszenie ręczników jest użycie suszarki bębnowej, która dodatkowo spulchni ich materiał. 
  • Ręczniki najlepiej prać w najwyższej dopuszczalnej temperaturze - sprawdźcie zalecenia producenta na metce.
  • Ilość obrotów na minutę podczas prania nie powinna przekroczyć 700. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.