Funkcjonalne i dekoracyjne, takie są rolety rzymskie. Jak wybrać i na co zwracać uwagę?

Rolety rzymskie to połączenie stylu z funkcjonalnością. Tkanina zasłon tworzy eleganckie marszczenia ograniczająć ilość światła, które wpada do pokoju. Dzięki nim możemy nadać prywatności w naszym wnętrzu.

Rolety rzymskie są oczywiście ładne i mogą być gustownym dodatkiem do wnętrz, ale dodatkowo wyróżniają się funkcjonalnością. Pełnią one tą samą rolę co zasłony, jednak różnią się sposobem zawieszenia. Rolety zawieszone są od góry i można je zablokować w dowolnej pozycji. 

Rolety rzymskieRolety rzymskie Fot. Anwis

Jaki kolor rolet rzymskich dobrać do pomieszczenia, zależnie od jego stylu?

We wnętrzu w stylu skandynawskim i minimalistycznym najlepiej sprawdzą się uniwersalne rolety w kolorze białym, lub jasnoszarym.

We wnętrzu w stylu glamour, zależnie od przewagi kolorów, możemy postawić na ciemniejsze rolety np grafitowe, lub jasne w kolorze Ecru. Ciekawym rozwiązaniem może być również mocny akcent kolorystyczny rolet w kolorze np fioletowym. 

Gdy w naszym doku króluje styl prowansalski, postawmy na jasne kolory, takie jak blady różowy i jasno szary. Pięknie uzupełnią one prowansalskie wnętrze pełne lawendy i ziół w donicach. 

Nowoczesne wnętrza najlepiej będą wyglądać z z uniwersalnymi roletami w kolorze grafitu. Podkreślą one inne kolory i designerskie meble i dodatki. 

 

Gdzie można stosować rolety rzymskie?

Rolety rzymskie możemy z powodzeniem wykorzystać w każdym pomieszczeniu w naszym domu. To bardzo piękne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w łazience, sypialni, salonie jak i kuchni. 

Rolety rzymskie mogą również same stanowić dekorację okna, zastępując firanki i zasłony. 

Dekoracje okien mogą niesamowicie podkreślić aranżację salonu, zdecydowanie sprawiają one bardziej eleganckie wrażenie niż typowe zwijane rolety, i nadają klasy wnętrzu. W pokoju dziennym nie może być zbyt ciemno i ponuro, warto wpuścić do niego sporo światła, ale tak by nie oślepiało ono przebywających tam osób. 

 

Rolety rzymskie montowane w świetle szyby marki ANWIS, są nowym rozwiązaniem, które mogą przypominać popularną przed laty zazdrostkę. 

Konstrukcja tej rolety jest troszkę inna niż typowych rolet rzymskich, składa się ona z dwóch rynien - górnej i dolnej, do których dzięki rzepowi przymocowana jest dekoracyjna tkanina. Dzięki temu rynny te można przesuwać dowolnie wzdłuż listwy przyszybowej, dzięki czemu możemy zsunąć część zasłony z góry i część z dołu - taki sposób przypominam popularną przed  laty w polskich kuchniach zazdrostkę, ale wyróżniającą się efektownymi i eleganckimi zakładkami materiału. 

Rolety rzymskie marki AnwisRolety rzymskie marki Anwis Fot. Anwis

Rolety rzymskie wykonane z ozdobnych tkanin są piękną ozdobą każdego wnętrza. Lżejsze i transparentne materiały, wpuszczają więcej światła, ale zapewniają prywatność. Rolety takie przepuszczają promienie słońca i stanowią dopracowaną dekorację okna. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.