Nie chcesz mrówek w domu? Tymi sposobami wykurzysz intruzów

Jakub Góralczuk
19.07.2022 15:42
Choć te małe i ciekawskie owady nie są niebezpieczne, to potrafią być niestety uciążliwe. Wędrują z reguły ku pożywieniu, toteż zadbaj o sterylność w domu z odpowiednimi akcesoriami.

MrówkiMrówki fot. Shutterstock

Zabezpiecz żywność

Przede wszystkim zacznij od zabezpieczenia produktów spożywczych, które zostaną na blacie kuchennym. Nawet nierozpoczęte owoce czy resztki warzywa stanowią dla mrówek łakomy kąsek. Podpowiadamy jak uchronić się przed nieproszonymi gośćmi.

Najlepiej zawczasu zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. W tym celu napoczęte dary natury umieszczaj od razu w przeznaczonych do tego opakowaniach na żywność. Nie musimy przypominać, że szczególnie w porze letniej są one podatne również na szybki rozkład, który niekoniecznie ładnie pachnie. Przede wszystkim przyciąga jednak liczne owady

W zgodzie z naturą

A co z domowymi sposobami? Najprostszym będzie ten ze starciem bądź wyciśnięciem soku z pomarańczy. Rozsyp skórkę na podłodze lub umieść w małym naczyniu sok z cytrusa. Co ciekawe, zawarty w owocu jeden ze składników jest dla tych insektów toksyczny. Jednocześnie jego słodkość je przyciągnie. Jeśli zdecydujesz się na pierwszy myk, to owady dodatkowo rozniosą cząstki owoca do swojego siedliska, zatruwając całe gniazdo. Tym sposobem rozwiążesz problem z ich szybkim namnażaniem się.

Chciałbyś jednak uniknąć deratyzacji tych pracowitych robaczków? Skorzystaj z poręcznego odkurzacza. Sprawnie usuniesz je ze swoich powierzchni, a następnie odstawisz je nienaruszone w ich naturalne środowisko

Postaw na kompostownik ogrodowy! Składowisko odpadów bio to doskonałe siedlisko dla resztek Twojego posiłku, a jednocześnie przyciągnie mrówki w odpowiednim kierunku. Dzięki temu uchronisz się przed stosem uciążliwych "sąsiadów", a zyskasz jednocześnie bogaty w składniki odżywcze nawóz.