Jak zmienić swoje wnętrze niewielkim nakładem pracy? Podpowiadamy myki!

Małgorzata Duży
19.07.2022 15:25
Każdy jest czasami znudzony wystrojem swojego wnętrza. Jednak zamiana mebli to nie tylko niepraktyczne, ale nieekologicznie rozwiązanie. Jak małym nakładem pracy całkowicie odmienić swój salon czy sypialnię?

Wnętrze z akcentami kolorystycznymiWnętrze z akcentami kolorystycznymi fot. Shutterstock


Te myki pomogą ci w całkowitej metamorfozie swojego mieszkania. Nie chodzi bynajmniej o wyrzucenie wszystkich mebli i zakup nowych. Poniżej przedstawiamy parę rad, które znacząco mogą zmienić twoje wnętrze.  

Ubierz swoje ściany 

Jeśli masz taką możliwość, nie pozwól, aby twoje ściany pozostały ogołocone! Plakaty, obrazy i ramki na zdjęcia tylko czekają na wykorzystanie. To niewielki koszt, a robi naprawdę dużą różnicę. Możesz zrobić 3-plakatową minigalerię, albo wykorzystać wiele niewielkich ozdób i powiesić je w kompozycji "roju" (jeden plakat lub zdjęcie znajduje się w centrum, a reszta skupia się wokół niego). 

Odpowiednie tekstylia 

Zasłony, dywany, poduszki, pledy – to wszystko to produkty, które nie cechują się niebotyczną ceną. Od czasu do czasu pozwól sobie na niewielkie zmiany, a zobaczysz różnicę. Najlepszy trik to wybranie ścian w neutralnym kolorze i dobranie do nich barwnych dodatków. Pudrowy róż, butelkowa zieleń, a może odważna musztarda? Duża różnica osiągnięta niewielkim kosztem pracy jest na wyciagnięcie ręki! 

A może tapeta? 

Choć jest to już nieco więcej pracy, można również pomyśleć o tapecie. To wcale nieduży koszt, a jej montażem możemy zająć się samodzielnie. Na rynku istnieje szeroki wybór tapet i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Nastrojowe świeczki 

Kupuj świeczki nie tylko od święta, a na pewno zauważysz różnicę. Dodają one nie tylko nastroju, ale i pięknie pachną. Ucieszą nie tylko twoje oko, a poza tym - sprawią, że atmosfera danego pomieszczenia stanie się o wiele bardziej przytulna i domowa.  

Więcej o: