Jak zmienić swoje wnętrze niewielkim nakładem pracy? Podpowiadamy myki!

Każdy jest czasami znudzony wystrojem swojego wnętrza. Jednak zamiana mebli to nie tylko niepraktyczne, ale nieekologicznie rozwiązanie. Jak małym nakładem pracy całkowicie odmienić swój salon czy sypialnię?

Wnętrze z akcentami kolorystycznymiWnętrze z akcentami kolorystycznymi fot. Shutterstock


Te myki pomogą ci w całkowitej metamorfozie swojego mieszkania. Nie chodzi bynajmniej o wyrzucenie wszystkich mebli i zakup nowych. Poniżej przedstawiamy parę rad, które znacząco mogą zmienić twoje wnętrze.  

Ubierz swoje ściany 

Jeśli masz taką możliwość, nie pozwól, aby twoje ściany pozostały ogołocone! Plakaty, obrazy i ramki na zdjęcia tylko czekają na wykorzystanie. To niewielki koszt, a robi naprawdę dużą różnicę. Możesz zrobić 3-plakatową minigalerię, albo wykorzystać wiele niewielkich ozdób i powiesić je w kompozycji "roju" (jeden plakat lub zdjęcie znajduje się w centrum, a reszta skupia się wokół niego). 

Odpowiednie tekstylia 

Zasłony, dywany, poduszki, pledy – to wszystko to produkty, które nie cechują się niebotyczną ceną. Od czasu do czasu pozwól sobie na niewielkie zmiany, a zobaczysz różnicę. Najlepszy trik to wybranie ścian w neutralnym kolorze i dobranie do nich barwnych dodatków. Pudrowy róż, butelkowa zieleń, a może odważna musztarda? Duża różnica osiągnięta niewielkim kosztem pracy jest na wyciagnięcie ręki! 

A może tapeta? 

Choć jest to już nieco więcej pracy, można również pomyśleć o tapecie. To wcale nieduży koszt, a jej montażem możemy zająć się samodzielnie. Na rynku istnieje szeroki wybór tapet i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Nastrojowe świeczki 

Kupuj świeczki nie tylko od święta, a na pewno zauważysz różnicę. Dodają one nie tylko nastroju, ale i pięknie pachną. Ucieszą nie tylko twoje oko, a poza tym - sprawią, że atmosfera danego pomieszczenia stanie się o wiele bardziej przytulna i domowa.  

Więcej o: