Zadbaj o zdrowie i pozbądź się wilgoci w domu

Jakub Góralczuk
23.07.2022 12:02
Wilgoć to dość powszechny problem w wielu mieszkaniach. Prowadzi ona do powstawania pleśni, która wygląda nieestetycznie i jest przede wszystkim szkodliwa dla zdrowia. Tymi sposobami wykurzysz ją z czterech ścian

WilgoćWilgoć fot. Shutterstock

Proste i skuteczne rozwiązania

Wilgoć występuje najczęściej w łazience i kuchni, czyli tam gdzie pojawia się najwięcej pary wodnej. Wytwarzana nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, sprzyja rozwojowi problemu. A są proste sposoby na walkę z nią! Zacznij od regularnego wietrzenia całego mieszkania. Odpowiednia cyrkulacja powietrza zlikwiduje pierwsze symptomy powstającej pleśni.

Czy wiesz, że również farba na Twoich ścianach ma wpływ na niekorzystny biomet w domu? decydując się wykańczanie lub jego remont postaw na specjalne blokery, którymi przygotujesz ściany, przed właściwym malowaniem. Zniwelujesz problem już u podstawy.

Dlaczego tak uwielbiamy roślinność? Daje nam namiastkę natury i cieszy swoją bujnością. Ale czy wiesz, że ona również skutecznie usuwa problem wilgoci? Paproć oraz bluszcz uwielbiają wilgoć zarówno w glebie jak i w powietrzu i pomogą w stworzeniu przyjemnej aury.

Kontroluj wilgoć kiedy chcesz

Do zadań specjalnych powstały specjalne pochłaniacze wilgoci. Elektryczne urządzenie w cichy i skuteczny sposób usunie jej nadmiar, a przy tym jest oszczędne. Małe urządzenie składa się z pojemnika ze specjalnym wypełnieniem na niekorzystną parę wodną i samą wodę. Pochłania jednocześnie nieprzyjemny zapach, dzięki czemu unikniesz zaduchu w Swoich czterech kątach. Postaw go gdziekolwiek chcesz i ciesz się aurą świeżości.

Sprzątanie również ma wpływ jakości Twojego powietrza. Dostępność odkurzaczy na rynku jest ogromna ale są również modele ze specjalną stacją odsysania wilgoci. Gdy tylko skończysz domowe porządki, włącz opcję zasysania i w ciszy delektuj się lśniącą podłogą