Plakaty - jak ozdobić nimi nasze mieszkanie lub dom?

Małgorzata Duży
21.07.2022 15:37
Plakaty to łatwy i przyjemny sposób na ozdobienie naszych ścian. Warto wybrać je do swojego mieszkania, bo niewielkim nakładem pracy można całkowicie odmienić swoje wnętrze!

PlakatyPlakaty fot. Pexels


Kiedyś na ścianach królowały obrazy, jednak teraz nadszedł czas plakatów. Ta pozornie niewielka ozdoba może całkowicie zmienić wystrój twojego wnętrza, wystarczy jedynie wiedzieć, w jaki sposób i gdzie ją powiesić. Odpowiedzi na te pytania znaleźć w naszym miniporadniku! 

Jak powiesić plakat? 

Sposobów na powieszenie plakatu jest naprawdę wiele! Najpopularniejszym z nich bez wątpienia zakup ramki albo antyramy. To pierwsze od drugiego różni się tym, że ramka ma obramowanie wokół plakatu, a antyrama (choć chroni plakat warstwą szkła lub plastiku) takiego obramowania nie ma. Oprócz tego można również pomyśleć o zawieszeniu plakatu na uchwytach na papier przyczepionym sznurkiem do sufitu. A takiej formie nasz plakat nie ma jednak dociążenia na dole, co może w konsekwencji nieestetycznie wyglądać.  

Jak ułożyć je na ścianie? 

Warto zadać sobie to pytanie, zanim zabierzemy się do zawieszania ich na ścianie. Plakaty można ułożyć w formie galerii (jeden obok drugiego) albo w formie roju (wybieramy jeden, centralny plakat i wokół niego rozwieszamy mniejsze). Dobrze zaplanuj rozmieszczenie plakatów na twojej ścianie zanim zabierzesz się za ich zawieszenie. Ważne, aby ilość plakatów nie przytłoczyła naszego wnętrza. 

Odpowiednie kolory 

Warto również pomyśleć o dobraniu odpowiedniej gamy kolorystycznej. Ważne, aby wybrany przez nas plakat był dopasowany pod względem barw do pomieszczenia, w którym się znajduje. Oprócz tego dobrze by było, aby między plakatami, które wybierzemy, był wspólny akcent kolorystyczny.  

Więcej o: