Te dywany odmienią twoje wnętrza. Kupisz je w popularnym sklepie budowlanym

Szukasz sposobu na metamorfozę wnętrza? Postaw na tekstylia! Kupno nowego dywanu to nie jest droga inwestycja, a może całkowicie zmienić charakter danego pomieszczenia.

W ofercie Castoramy znajduje się wiele ciekawych produktów. Pośród nich można odnaleźć dywany, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas nawet niewielkiego remontu. Jak wybrać dywan dopasowany do wnętrza? W tym krótkim poradniku przestawimy kilka reguł, których warto przestrzegać. 

Nie tylko dla ozdoby 

DywanyDywany fot. Castorama

Warto wziąć pod uwagę, że choć dywan pełni przede wszystkim funkcję ozdobną, powinien być również praktyczny. Jeśli mamy w domu alergika lub zwierzęta dywan z długim włosem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Będzie gromadzić się w nim duża ilość kurzu oraz sierści.  

Jak dobrać kolor lub wzór? 

DywanyDywany fot. Castorama


Co jeszcze warto wiedzieć przed kupnem dywanu? Otóż liczy się oczywiście jego kolor! Najczęściej wybieramy najpierw kolor ścian, potem mebli, a dopiero na końcu akcesoria. Jeśli w danym pomieszczeniu króluje określona barwa, np. kolor niebieski, możemy dobrać pod niego dywan. Jeśli nie, dobrym wyborem będą dywany o neutralnych barwach, takich jak szarość, beż czy biel. 

Ciekawym wyborem są również dywany we wzory. Modele Marvin i Valence z oferty Castoramy (o wymiarach 150 x 200 cm) byłyby ciekawym urozmaiceniem każdego wnętrza, do którego można dopasować je kolorystycznie. Barwne wzory wyglądają niczym mozaika, co z pewnością ożywiłoby każdy pokój.  

Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzać z wzorami. Jeśli wybrany przez nas dywan jest niezwykle wzorzysty, warto postawić na poduszki i pledy o neutralnym charakterze. I na odwrót - jeśli wybraliśmy dywan, który bardziej stanowi tło niż wysuwa się na pierwszy plan, zaszalejmy z kolorami i wzorami na pozostałych tekstyliach! 

Dywany do pokoju dziecięcego 

DywanyDywany fot. Castorama


W szerokiej ofercie Castoramy znajdują się również dywany do pokoju dziecięcego. Dostępne są wzory ze zwierzętami, takimi jak piesek, kotek czy lisek. Oprócz tego występuje również szeroka gama dywanów okrągłych, idealnych do umieszczenia na środku pokoju, aby dziecko mogło się na nich bawić. 

Warto pomyśleć o zakupie nowego dywany, zwłaszcza że zaprezentowane tu modele są nie tylko przystępne cenowo, ale i niezwykle łatwe w kupieniu. Dobierz odpowiedni rozmiar, kolor i kształt dywanu do danego pomieszczenia i zobacz metamorfozę twojego wnętrza na własne oczy.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.