Czarna sofa: ten mebel odnajdzie się w wielu różnych aranżacjach

Czarna sofa może być pięknym meblem w salonie. Wspaniale odnajduje się w różnych aranżacjach. Jak osiągnąć najlepszy efekt stylistyczny oraz z czym ją łączyć?

Czarna sofa.Czarna sofa. Fot. Shutterstock

Czarna sofa wcale nie musi być przytłaczającym elementem wyposażenia wnętrza. W towarzystwie odpowiednich dodatków i mebli może prezentować się bardzo ciekawie. Z czym ją łączyć oraz w jakich aranżacjach odnajdzie się najlepiej? 

Czarna sofa do salonu

Czarna sofa i jasne kolory bazowe, takie jak biel, beż, jasna szarość - to połączenie zawsze się sprawdza. Czasami też nie tylko subtelne pastele, ale żywe kolory świetnie komponują się z czarnymi produktami. Dlatego przed urządzaniem salonu, warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy i w jakim stylu chcemy go zaaranżować. 

Kolorystyczne zestawienia z czarną sofą

Czerń i biel to ponadczasowy duet, który świetnie sprawdza się zarówno w minimalistycznych aranżacjach, jak też skandynawskich czy vintage. Czarna sofa i białe ściany będą doskonałą bazą każdego stylu aranżacji wnętrz. 

Czarna sofa i brązowe dodatki - to świetna propozycja do wnętrz skandynawskich, japandi czy industrialnych. Takie zestawienie kolorystyczne jest obecnie bardzo modne.

Czarna sofa i dużo ciemnej zieleni - doskonała propozycja do wnętrz vintage, skandynawskich, japandi, industrialnych czy nawet avant basic. Styl aranżacji z taką bazą kolorystyczną zdefiniują pozostałe kolory oraz kształty czy tekstury dodatków i mebli. 

Czerń i szarość - najlepiej odnajdą się w aranżacjach minimalistycznych, skandynawskich, industrialnych. Ten kolorystyczny duet dobrze prezentuje się w towarzystwie beży.

Czerń i złoto - idealny duet barw, który doskonale sprawdzi się we wnętrzach z odrobiną elegancji. Te kolory warto wybrać do pomieszczeń w stylu glamour czy nawet art déco. 

Czerń i żywe barwy, takie jak czerwień, zieleń, niebieski, pomarańcz - świetna baza kolorystyczna do stworzenia kreatywnej przestrzeni w stylu avant basic czy nowoczesnego art déco. W 2022 roku takie aranżacje są niezwykle modne.

Ważny jest też jej kształt i rozmiar czarnej sofy

Zbyt duża i obszerna może bardzo przytłoczyć wnętrze, dlatego czasem warto postawić na model nieco mniejszy, o subtelniejszej formie. Czarna sofa ze skóry, na metalowych nogach dobrze wygląda w przestrzeniach industrialnych. Model z drewnianymi elementami świetnie wpisze się w styl skandynawski czy japandi. Modułowy narożnik w czarnym kolorze, o prostej formie ładnie urządzi wnętrze minimalistyczne. Natomiast czarna sofa ze złotymi lub srebrnymi elementami ze stali podkreśli szykowność wnętrz urządzonych w stylu glamour. 

Możliwości aranżacji z czarną sofą jest sporo. Jej ponadczasowy kolor, różne style wykończenia powodują, że często prezentuje się w salonie bardzo wyjątkowo. Potrafi dodać mu charakteru i nietuzinkowości. Warto tylko pamiętać o zestawieniu jej z meblami i dodatkami w odpowiednio dobranych kolorach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.