Udekoruj ściany we wnętrzu! Świetny wybór plakatów i obrazów w popularnym sklepie

W sklepie Castorama znajdziesz szeroki wybór różnorodnych plakatów i obrazów. Prezentujemy top 18 propozycji do twojego domu!

Wielu z nas zależy na tym, aby nasze mieszkanie lub dom wyglądały elegancko i estetycznie. Meble, dywany, inne tekstylia – choć masz to wszystko, nadal wydaje ci się, że czegoś brakuje? Postaw na plakaty i obrazy! 

Odpowiednia ilość 

ObrazyObrazy fot. Castorama

Obrazy i plakaty to idealny pomysł, jeśli chcemy ozdobić nasze ściany. Trzeba jednak zdecydować się na odpowiednią ilość tak, aby nie było ich ani za dużo, ani za mało. Najlepiej powiesić obrazki w takiej kompozycji, w której jeden stanowi centrum, a pozostałe wieszamy wokół niego w wybranym kształcie (koła, kwadratu, itp.). Oprócz tego dobrym pomysłem jest stworzenie galerii, gdzie wieszamy obrazy w równej linii, jeden koło drugiego. Warto jednak nie przesadzić, aby całkowicie nie zdominować pomieszczenia plakatami czy obrazami.  

Dobrany kolor 

ObrazyObrazy fot. Castorama

Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez nas plakaty były w odpowiednim kolorze. Może należy skoncentrować się na jednym akcencie kolorystycznym, który będzie dominował w danym pokoju (również pod postacią dodatków i tekstyliów lub niektórych pomniejszych mebli) i dobrać plakaty czy obrazy właśnie w nawiązaniu do tej barwy. Innym pomysłem jest zakup czarno-białych ozdób, które idealnie uzupełnią wnętrze np. w stylu skandynawskim.  

Udana kompozycja 

ObrazyObrazy fot. Castorama

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby wybrane przez nas plakaty odpowiednio się ze sobą komponowały. Nie warto zestawiać plakatów czy obrazów w niepasujących do siebie kolorach, zbyt ekspresywnych w formie ze stonowanymi, bardzo małych ze zbyt dużymi. Trzeba "wypracować kompromis" na ścianie.

W ofercie sklepu Castorama znajduje się szeroki wybór plakatów oraz obrazów. Są dostępne nie tylko w różnych wymiarach, kolorach i wzorach. W różnorodnej ofercie marketu z pewnością każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb.  

Więcej o: