Najmniej wymagające kwiaty doniczkowe. Podpowiadamy top 4!

Małgorzata Duży
27.07.2022 11:56
Niemal każdy z nas lubi mieć w domu jakieś rośliny. Zielony uspokaja, a piękne kwiaty zdobią pomieszczenie w unikalny sposób. Co jednak zrobić, gdy ktoś nie ma drygu do ogrodnictwa? Warto zdać się na nasz wybór pięciu domowych roślin, które są niezwykle łatwe w utrzymaniu!

ZamiokulkasZamiokulkas fot. Pexels


Choć każdy lubi rośliny, nie ma każdy ma do nich rękę. Czy istnieją rośliny, które są niezwykle proste w utrzymaniu w dobrej formie? Oczywiście że tak! Poniżej podpowiadamy nasz top 5 kwiatów doniczkowych tego typu. 

Aloes 

To roślina znana i lubiana nie tylko przez laików, ale i profesjonalistów, np. producentów kosmetyków. Jest bardzo ładna i niezwykle łatwo utrzymać ją w dobrej kondycji. Najbardziej wytrzymałym przykładem aloseu jest ten tygrysi, który charakteryzuje się nietypowym "ubarwieniem" liści.  

Sansewieria 

To roślina, która nie tylko świetnie radzi sobie z niedoborem światła i wody, ale i dodatkowo oczyszcza powietrze z toksyn! Wytwarza przy tym duże ilości tlenu, dlatego świetnie nadaje się do mieszkania ulokowanego w mieście. Co więcej, roślina ta dostępna jest w wielu rozmaitych gatunkach, które znacznie różnią się od siebie wyglądem. Sprawdź sam i wybierz tę, która podoba ci się najbardziej! 

Zamiokulkas 

Zamiokulkas to długowieczny kwiat doniczkowy o pięknych, zielonych liściach. Bardzo trudno jest go "wykończyć", bo jest odporny zarówno na suszę, jak i na niedobór światła. Może urosnąć nawet do 100 cm wysokości! W jaki sposób radzi sobie nawet, gdy zapominamy go podlać? Gromadzi wodę z ciemnozielonych liściach.  

Grubosze 

To typ sukulentu, który wyróżnia się tym, że bardzo dobrze radzą sobie nawet w przypadku długotrwałej suszy. Warto zwrócić uwagę na różne odmiany rośliny grubosz - niektóre cechują się tym, że ich liście zwisają swobodnie z doniczki, podczas gdy inne przypominają drzewko bonsai. Są przy tym o wiele tańsze i niezwykle łatwe w utrzymaniu.  

Nie bój się rozpocząć przygody z ogrodnictwem i już dzisiaj wybierz się do pobliskiego sklepu po wymarzoną roślinę. Jak widać, są takie kwiaty doniczkowe, które niezwykle łatwo utrzymać w dobrej formie nawet przy znikomym nakładzie pracy!  

Więcej o: