Co zrobić z fusów z kawy? Nie uwierzysz, jak można je wykorzystać

Niemal każdy z nas pije codziennie rano kawę. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób można wykorzystać fusy po niej. Nie warto wyrzucać ich do kosza!

Fusy po kawieFusy po kawie fot. Pixabay


Sprawdź sam, na ile sposobów można wykorzystać fusy po kawie. Do doskonały nawóz do kwiatów, pochłaniacz zapachów, środek do zwalczania mrówek i podstawa naturalnego peelingu. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak wykorzystać fusy po kawie. 

Niedoceniony nawóz 

Fusy po kawie to bardzo dobry nawóz. Sprawdza się szczególnie w przypadku takich roślin jak hortensje, azalie czy gardenie. Fusy po kawie pozwalają poprawić dopływ wody i powierza w doniczce. Ogólnie fusy po kawie sprawdzają się jako nawóz do roślin, które preferują kwasową glebę. 

Pochłaniacz zapachów 

Być może kojarzysz, że w drogeriach są ustawione pojemniki z kawą. W jakim celu? Kawa i fusy po niej to świetny pochłaniacz zapachów. Możesz wykorzystać to na dwa sposoby. Umieść pojemnik z fusami po kawie w lodówce, aby pochłaniał nieprzyjemne zapachy. Ewentualnie, jeśli zbierasz śmieci bio, wysyp kawę na sam spód pojemnika. 

Środek do zwalczania mrówek 

Jeśli masz w swojej kuchni problem z mrówkami, ale z jakichś powodów nie chcesz sięgać po chemiczne środki, powinieneś pomyśleć o wykorzystaniu fusów po kawie. Wysyp je tam, gdzie nie chcesz, aby przechodziły mrówki i tymczasowo masz problem z głowy.  

Naturalny peeeling 

Fusy po kawie możesz również wykorzystać w kosmetyce! Wystarczy dodać odrobinę oliwy z oliwek, aby stworzyć naturalny, domowy i delikatny peeling.  

Jak widać jest wiele zastosowań fusów po kawie, a lista nie kończy się na powyższych przykładach. Bądź ekologiczny i zamiast wyrzucać bezwiednie do kosza - zużyj to, co miało iść na marne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.