Jak zrobić mrożoną kawę? Wystarczy jeden składnik, aby była smaczniejsza!

Jakub Góralczuk
30.07.2022 18:30
Wielu nie wyobraża sobie bez dniej początku dnia. Serwowana na wiele sposobów, także w odsłonie letniej. Jak przyrządzić pyszną mrożoną kawę? Sprawdźmy

Mrożona kawaMrożona kawa fot. Pexels

Na ratunek

Cenimy jej smak oraz potężną dawkę energii podczas spożycia. Zbawienna również dla naszej perystaltyki jelit. Wyróżnimy niezliczone rodzaje ziaren i sposobów na ich podanie. Jednak królowa lata jest tylko jedna. Kawa mrożona. Oprócz jej zalet wymienionych powyżej, to również doskonałe orzeźwienie. Co więcej, naprawdę łatwo ją przygotujesz.

Choć kawosze być może się nie zgodzą, to również z jej dodatkiem przygotujesz ten pyszny napój. Wsyp małą łyżeczkę tego składniku i powoli mieszając, dolewaj powoli wody - nie musi być wrząca. Gdy ziarnka się rozpuszczą dodaj następnie mleka i podawaj wraz z kostkami lodu. Opcjonalnie możesz posłodzić.

Puryści wybiorą z kolei te prawdziwe ziarna. W niewielkiej ilości wrzątku zaparz swoją ulubioną mieszankę i dodaj cukru. Gdy ten stopnieje, dolej do całości zimnej wody i poczekaj aż całość ostygnie. Całość ozdób bitą śmietaną. Powstanie niezwykle wysmakowany napój

Napój jeden, a wariacji mnóstwo

Uwielbiamy kawę, bo ma wiele odsłon. Ale jej letnie odsłony wprowadzają do zupełnie nowego świata. Espresso Tonic już od kilku lat króluje na kawowych salonach. A wystarczy tylko zamienić jeden składnik... Zaparz ulubioną mieszankę jak tylko chcesz - czy w ekspressie ciśnieniowym, czy w przelewie i dodaj do całości tonik oraz nieco lodu. Fani wytrawnych smaków będą oczarowani.

Sposobów na ten mrożony napój jest mnóstwo i z pewnością odkryjesz swój ulubiony. Eksperymentuj z czekoladą, karmelem, czy nawet sposobem parzenia. Kto wie, być może odkryjesz hit przyszłego lata?