Sposób na upalne lato - basen, jacuzzi, a może kurtyna wodna?

MATERIAŁY PRASOWE
29.07.2022 08:31
Co zrobić gdy upał jest tak dokuczliwy, że odbiera nam chęci do działania i całą radość z czasu wolnego? Trzeba znaleźć skuteczny sposób na ochłodę. Basen, jacuzzi i kurtyna wodna - przedstawiamy trzy sprawdzone rozwiązania, które pozwolą znaleźć wytchnienie i przetrwać dni gdy żar leje się z nieba!

Basen do ogrodu — przyjemny relaks na świeżym powietrzu

Kiedy temperatura w upalne, letnie dni przekracza 30 stopni Celsjusza, warto schładzać ciało wodą. Nie od dziś wiadomo, że nic nie przynosi tak dużej ulgi jak chłodna kąpiel w basenie ogrodowym. Uwaga, by osiągnąć pożądany efekt, warto zadbać o to, by woda w basenie nie była zimna, ale letnia. Chłodna kąpiel bardzo podniesie komfort i pomoże przetrwać nawet największe upały.

Zabawa na świeżym powietrzuZabawa na świeżym powietrzu Fot. Merkury Market

Dla najmłodszych - baseny dmuchane

Jaki basen do ogrodu warto wybrać? Możliwości jest wiele. Dla najmłodszych użytkowników doskonałym rozwiązaniem będzie mały basen dmuchany, koniecznie wyposażony w wygodny daszek, który chroni dzieci przed intensywnym słońcem.

Dzieci w okresie wakacji spędzają wiele czasu na dworze, dlatego warto pomyśleć o miejscu, w którym będą mogły odpocząć, gdy wysoka temperatura będzie im się dawać we znaki. Możliwość schłodzenia się w bezpiecznym dmuchanym basenie, będzie bezcenna. Basen dla dzieci to dla rodziców niewielki wydatek, a korzyści płynące z jego posiadania będą olbrzymie.

Basen w ogrodzie przy domuBasen w ogrodzie przy domu Fot. Merkury Market

Dla starszych baseny rozporowe i na stelażu

Duże baseny ogrodowe na stelażu lub baseny z dmuchanym kołnierzem, to propozycja dla starszych użytkowników i całych rodzin. Pokaźne rozmiary niektórych modeli pozwalają na stworzenie w przydomowym ogrodzie własnego, prywatnego kąpieliska, w którym z powodzeniem popływać może jednocześnie kilka osób. Basen stelażowy to solidna konstrukcja, która zapewni orzeźwienie i wytchnienie od upałów latem.

Basen rozporowy do urządzenia strefy relaksuBasen rozporowy do urządzenia strefy relaksu Fot. Merkury Market

W upalne dni postaw na Jacuzzi do ogrodu

Dmuchane jacuzzi to świetna alternatywa dla klasycznych urządzeń. Funkcjonalnością dorównuje klasycznym urządzeniom, znanym z salonów spa. Nowoczesne jacuzzi dmuchane jest wykonane z wytrzymałego PCV. Konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona solidnym stelażem, który zapewnia jej odpowiednią stabilność. Dmuchane jacuzzi jest odporne na napór wody i ciężar osób przebywających w środku.

Jacuzzi dmuchane – czy warto w nie inwestować? Tak! Zapewnia bowiem doskonały system chłodzenia i cudowny relaks w bąbelkach. Nie zajmie więcej miejsca niż klasyczny basen ogrodowy, a przy tym może pełnić jego funkcję. W czasie upalnych dni będzie idealnym miejscem ochłody.

Jacuzzi ogrodowe - zestaw zawiera 4 dyszeJacuzzi ogrodowe - zestaw zawiera 4 dysze Fot. Merkury Market

Kurtyna wodna mgiełka, która daje chłód

W upalne dni kurtyny wodne umilą spędzanie czasu w ogrodzie. Wodna mgiełka, zwana również kurtyną wodną, to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu można obniżyć temperaturę otoczenia nawet o kilka stopni! Kurtyny wodne od lat stosowane są w krajach południowych, gdzie w upalne dni są rozstawiane w głównych ciągach komunikacyjnych. W naszym klimacie kurtyna wodna z powodzeniem chłodzi ogród i jego użytkowników.

Kurtyna pięknie wygląda w ogrodzie, zajmuje niewiele miejsca. Jest niezwykle łatwa w montażu, ale co najważniejsze nie musisz się już martwić o utrzymanie jej w czystości.

Kurtyna wodna w zestawie zawiera, dysze, wąż, opaski zaciskowe do montażu oraz adapter z szybkozłączką, która pozwoli podłączyć mgiełkę zraszającą do węża ogrodowego.

Wodna mgiełka w postaci kurtyny, to urządzenie niezbędne w ogrodzie. Sprawi wiele radości zarówno biegającym dokoła dzieciom jak również uciekającym przed upałem dorosłym. 

Kurtyna wodna jak strugi deszczuKurtyna wodna jak strugi deszczu Fot. Merkury Market

Jak się ochłodzić w ogrodzie? Ochrona przed słońcem

Dobrym sposobem na ochronę przed upałem w ogrodzie jest wydzielenie w nim strefy cienia. Można to zrobić, montując markizy ogrodowe, parasol lub pawilon ogrodowy. Oczywiście można też postawić w ogrodzie altanę lub domek ogrodowy. Wszystko zależy od tego, czy chce się mieć konstrukcję stałą, czy składaną oraz od posiadanych środków.

Zapewnienie sobie cienia to pierwszy krok, do miłego spędzania czasu w swoim ogrodzie nawet w upalne dni, ale można zrobić coś jeszcze.

Więcej o: