Ten produkt, który znajdziesz w każdej kuchni pomoże pozbyć się mrówek z ogrodu.

M Polak
31.07.2022 11:59
W wielu sytuacjach mrówki są nieproszonymi gośćmi w naszym ogrodzie, mimo iż czasem mogą być pożyteczne, zdecydowanie częściej staramy się je zwalczać. Te domowe sposoby pozwolą odstraszyć mrówki, ale również zrobić to mądrze.

Mrówki w ogrodzieMrówki w ogrodzie Fot. Pixabay

Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie

W pierwszej kolejności, by pozbyć się mrówek, należy zlokalizować gniazdo, w którym znajduje się królowa i jej cała kolonia. Dzięki temu będziemy mogli zastosować środki, które odstraszą mrówki w najbliższym sąsiedztwie gniazda, co pozwoli nam na jak najskuteczniejszą walkę z mrówkami.

Ocet i mrówki?

Ocet stosujemy w kuchni, ale zdecydowanie sprawdzi się on również jako środek przeciwko mrówkom w ogrodzie. Zapach octu jest bardzo intensywny, wystarczy więc zmieszać go z wodą i spryskać miejsca w pobliżu gniazda, dzięki temu skutecznie zniechęcimy mrówki od dalszej ekspansji w naszym ogrodzie.

Cynamon

Cynamon nie jest ulubioną przyprawą mrówek, jego intensywny zapach skutecznie je odstrasza, warto więc rozsypać go w miejscach, w których nie życzymy sobie towarzystwa mrówek.

Proszek do pieczenia

Pozostając nadal w kuchni, możemy znaleźć kolejne środki, które pozwolą nam skutecznie walczyć z mrówkami. Znanym od lat sposobem jest użycie proszku do pieczenia, którego mrówki nie lubią i omijają z daleka. Wysyp proszek do pieczenia w pibliżu miejsc, które chcesz chronić.

Kawa

Dla wielu z nas dzień rozpoczyna się od filiżanki kawy, a jej zapach pobudza nas i kusi by odpocząć przy aromatycznej kawie. Jednak mrówki trzymają się od kawy z daleka, jej zapach skutecznie je odstrasza, tworząc skuteczną barierę zapachową, która chroni nasz ogród przed inwazją mrówek.

Soda oczyszczona

Najbardziej z uniwersalnych produktów w naszych domach - wystarczy posypać nią miejsca, gdzie zaobserwowaliśmy obecność mrówek i skutecznie odstraszy je od przebywania i zagnieżdżenia się w naszym ogrodzie.