Polacy pokochali to połączenie w łazience! Eleganckie i praktyczne

M Polak
29.07.2022 20:04
Gdy poszukujesz eleganckiego, praktycznego oraz przede wszystkim ponadczasowego sposobu by zaaranżować swoją łazienkę, mamy dla Ciebei rozwiązanie. Te znane surowce sprawią, że każde wnętrze nabierze unikatowego charakteru.

Marmur w połączeniu z drewnem wykreuje niezwykle eleganckie wnętrze łazienkiMarmur w połączeniu z drewnem wykreuje niezwykle eleganckie wnętrze łazienki Fot. Shutterstock

Marmur i drewno to materiały, które wspólnie tworzą niezwykle wytworne połączenie i świetnie sprawdzą się by zbudować niesamowity klimat w łazience. 

Luksusowy minimalizm

Marmur i drewno zawdzięczają swoją popularność elegancji i szykowności, najlepiej sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, bez zbędnych detali i dodatkowych zdobień. Marmur i drewno muszą grać główną rolę, i być jak najbardziej naturalne. Te ponadczasowe i piękne wykończenia są niejednorodne, niepowtarzalne i dzięki swojej naturalności nadają przepiękny efekt łazienkowym wnętrzom. 

Drewno w tym połączeniu ociepla marmur, i nadaje mu przytulności, jest ono zdecydowanie pięknym i naturalnym, organicznym dodatkiem do surowego i zimnego marmuru. 

 Jak używać marmuru we wnętrzach?

Najlepszym sposobem na wykorzystanie marmuru w łazience jest zastosowanie go na:

  • ścianach i podłogach
  • umywalkach
  • blatach

Jak odpowiednio dodać drewno do marmurowego wnętrza?

By nie przytłoczyć wnętrza zbyt dużą ilością marmuru warto odpowiednio dobrać drewniane dodatki takie jak:

  • drewniane panele na ścianę
  • drewniane i bambusowe akcesoria (kubeczki, mydelniczki)
  • drewniana podłoga
  • lustra i obrazy z drewnianymi ramami. 

Marmur i drewno sprawdzą się nawet w małej łazience. Jasne kolory marmuru sprawdzą się również w pomieszczeniu bez okna. 

W ciasnej i ciemnej łazience lepiej zdecydować się na jasne drewno, gdyż ciemne deski mogą dodatkowo zmniejszyć optycznie łazienkę.