Jak ożywić jadalnię? Te dodatki to absolutny must have

Małgorzata Duży
02.08.2022 19:29
Jadalnia to takie pomieszczenie, które ma z domu każdy z nas. Nieważne, czy część jadalniania połączona jest z kuchnią czy to osobne pomieszczenie - możesz sprawić, że nie będzie ona nudna i powtarzalna!

JadalniaJadalnia fot. Pixabay


Jak ożywić swoją jadalnię? Czy to faktycznie muszą być tylko stół i krzesła? W żadnym wypadku! W poniższym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, aby odmienić ten pokój.  

Odpowiednio dobrane tekstylia 

Klasyk powie - "jaki stół jest, tak każdy widzi". My pozwolimy się z tym nie zgodzić! Choć, owszem, należy przyznać, że stół to centralna część jadalni, nie pozwól, aby ten mebel w niej dominował. Kup ciekawe obrusy i bieżniki, które w znacznym stopniu urozmaicą pomieszczenie jadalnianie. Oprócz tego zainwestuj w ładny wazon i świeże, cięte kwiaty. Jeśli jesz owoce, postaw na stole miskę z nimi. Nieprawda, że wygląda to o wiele lepiej? 

Dywany 

Warto poświęcić pewną część czasu i pieniędzy na dobór odpowiedniego dywanu. Można umiejscowić ozdobę pod stołem, co nada pomieszczeniu odrobiny charakteru. Dywany są dostępne w wielu sklepach, należy ich przede wszystkim szukać w placówkach handlowych oferujących artykuły do wnętrz. Warto zainwestować w dywan, ponieważ może on całkowicie odmienić pokój.  

Odpowiedni klimat 

Postaw w rogu radio lub twój ulubiony odtwarzacz muzyki, kup ładne świeczniki i zapal nastrojowe świeczki. Kto powiedział, że romantyczne kolacje przy świetle świec są zarezerwowane dla restauracji. Wyłącz telewizory i tablety i rozkoszuj się pysznym jedzeniem przy akompaniamencie muzyki i rozmowy.  

Jadalnia to pomieszczenie, które bardzo często traktuje się po macoszemu. To błąd! Dywany, wazon ze świeżymi ciętymi kwiatami, bieżniki, obrusy, zasłony czy obrazy i plakaty na ścianach dodadzą im niepowtarzalnego charakteru. Przekonaj się o tym sam! 

Więcej o: